VRABČEK č. 9 – máj 2023

Z májového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

hovorí sa, že máj je najkrajší mesiac v roku. V prírode všetko vonia, kvitne, rastie, šteboce a všetci majú akúsi lepšiu náladu. Dobrú náladu budete mať celkom iste aj pri čítaní májového čísla časopisu Vrabček.

V príbehu z Papinkova sa dozviete, akí susedia sa prisťahovali na papinkovský dvor. Najprv sa zdalo, že bude všetko v poriadku. Kamaráti z Papinkova si všimli, že noví susedia slušne zdravia, málo vravia, poriadok si všade spravia… Nakoniec sa všetko zmeniloPrečítajte si rozprávku z Papinkova a dozviete sa viac.

Alex z obľúbeného komiksu si požičal od kamaráta korytnačku a tešil sa, že sa má konečne s kým hrať. Zapojte sa do súťaže a rozhodnite, ako by mal príbeh pokračovať.

Určite vás poteší aj sudoku o domácich miláčikoch, hádanky o domácich miláčikoch aj kvíz o domácich miláčikoch s maľovankami .

Vaši kamaráti Ťapko a Fúzik chceli hrať futbal. Chýbal im však brankár. Nakoniec presvedčili bacuľatého Gruľka, a ten sa prvýkrát v živote postavil do futbalovej bránky. Hádajte, ako sa to skončilo!

Druhú májovú nedeľu majú mamičky sviatok. Vedel to aj kocúrik Bajaja a na lúke nazbieral mamičke kytičku. S kytičkou však priniesol domov aj troch malých nezbedníkov. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si príbeh Kytička z rubriky Moje prvé čítanie.

Naučte sa anglické názvy domácich zvierat, nájdite rozdiely medzi obrázkami, vymaľujte krásnu zvieraciu maľovankuvylúštite všetky lúšteninky a vyriešte všetky úlohy.

Nezabudnite pripraviť mamičke ku Dňu matiek pekný darček. Vyberte si niektorý z nápadov z májového čísla časopisu Vrabček.

Naučte sa aspoň jednu z májových básničiek od Jany Belašičovej. Napríklad túto:

Jana Belašičová
Mrkvičky

Juchu-juchu, zvolal zajko,
skočil medzi mrkvičky,
naplnil si mrkvičkami
dva slamené košíčky.

Potom ešte tašku ťažkú,
ba i vedro odraté,
dokonca mu mrkvy trčia
aj z vrecka na kabáte.

časopis Vrabček máj 2023