VRABČEK č. 10 – jún – august 2023

Z letného čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

srdečne vám ďakujeme za všetky listy, ktoré ste nám celý školský rok posielali. Ďakujeme za priazeň a za milé slová uznania, ktoré sú pre nás povzbudením do ďalšej práce.

Želáme vám krásne leto a veľa zábavy s letným číslom časopisu Vrabček.

Na vnútorných dvanástich stranách nájdete špeciálne prázdninové vydanie Dinovín s napínavým príbehom na pokračovanieVyriešte všetky zaujímavé úlohy a sledujte príbehy slona Bibma, ktorý sa znenazdajky ocitol v malej dedinke, v ktorej práve dozrievali čerešne.

Vystrihnite si leporelo a prečítajte si rozprávku z leporela o tom, že myšia rodina sa rozrástla o ďalšie mýšatko. Zdá sa však, že budú potrebovať pomoc. Čo myslíte? Kto im pomôže?

Prečítajte si maľovanú rozprávku o psíkovi Drobčekovi a jeho kamarátke Belke. Len tak si sedeli pri búde, keď sa pred nimi objavil kopček s krtkom, ktorý si myslel, že sa prevŕtal do Afriky.

Alex a Xénia z vášho obľúbeného komiksu sa chystali na návštevu. Xénia zabudla Alexovi povedať, že k tete Bete idú len na jeden deň. A tak si Alex zbalil takmer celú izbu. Zapojte sa do súťaže a rozhodnite, ako by mal príbeh pokračovať.

Vaša kamarátka Arielka sa snažila pomôcť slimáčikovi, ktorý chcel pozvať kamarátov na svoju narodeninovú oslavu. Lenže čo s tým, keď do slimačej ulity sa horko-ťažko zmestí sám oslávenec?

Prečítajte si aj príbeh o Ťapkovi a Fúzikovi, ktorí sa jedného dňa vybrali k rybníku. Tam sa od kamarátov naučili, že chytať ryby je celkom jednoduché. Stačí nahodiť udičku, rozčeriť vodičku, posedieť trošičku, chytiť si rybičku.

V letnom čísle časopisu Vrabček nájdete veľa zábavy, zaujímavých úloh, maľovaniek, vystrihovačiek, veľa dobrého čítania a veľa lúštenia. Nezabudnite si prečítať aj pekné básničky, napríklad túto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová
Hubár

Skočil zajko spoza kríčka,
zbiera huby do košíčka.
Tá je veľká, tá je malá,
tá na slnku dlho stála.

Tú s červeným klobúkom,
obišiel vždy oblúkom.
Košíček má prázdny, zdá sa,
zajtra to však skúsi zasa.

časopis Vrabček jún-august 2023