VRABČEK č. 1 – september 2023

Zo septembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

prázdninové dni odfúkol jesenný vetrík a blíži sa koniec leta. Vstúpte do ďalších dní veseloso septembrovým číslom časopisu Vrabček.

V septembrovom čísle časopisu Vrabček nájdete krásny rozvrh hodínkalendár na školský rok a veselé záložky do knihy alebo do učebnice.

Všetkých poteší obojstranné leporelo s rozprávkou o maliarovi Murkovi, ktorý sa rozhodol, že vybodkuje celý svet. Nezabudnite na vystrihovačku Maliar Murko.

Chcete pomôcť Murkovi vybodkovať celý svet? Je to celkom jednoduché! Nakreslite bodkovaný obrázok a zapojte sa do výtvarnej súťaže pre kolektívy ZŠ a MŠ.

Milí kamaráti, aj vy radi leňošíte? V tom prípade si prečítajte maľovaný príbeh z rubriky Drobčekove príhody. Na začiatku príbehu Drobček a jeho kamarátka Belka ležali pred búdou a len tak leňošili. Pridali sa k nim aj ďalší kamaráti. Vyzeralo to na pekný lenivý deň, až kým neprišla žabka Skočka… Prečítajte si, ako sa to skončilo a zapojte sa do súťaže.

Milé deti, Papinkovo je malá dedinka, ktorú nenájdete na mape, ba ani v telefónnom zozname. Zato sa tam vždy niečo deje! V septembrovom príbehu z Papinkova sa dozviete, že sa zajko Dupitajko začal učiť cudziu rečPrečítajte si príbeh a zistite, čo si o tom pomysleli jeho papinkovskí kamaráti.

Vaša obľúbená kamarátka Arielka si všimla, že psík Bodrík počíta oblaky. Pomáhala mu nielen ona, ale aj zajko Uško. Každému však vyšiel iný výsledok. Ako je to možné? Prečítajte si rozprávku o Arielke a hneď vám bude všetko jasné.

Videli ste už niekedy hodiny na strome, zajka v holubníku alebo prasiatko na streche? Tieto a podobné omyly nájdete na popletenom obrázku z dediny. Nájdite ich čo najviac.

Milé deti, na našej krásnej Zemi žije veľa zvieratiek. V septembrovom čísle časopisu Vrabček sa zoznámte s morským koníkom a vyfarbite si peknú zvieraciu maľovanku.

Všetkých potešia krásne ilustrácie, vystrihovačky, počítacie pexeso, maľovanky, hádanky, krížovky a iné lúšteninky, úlohy pre školákov, veľa zaujímavostí pre zvedavé deti, súťaže, rozprávky a krásne básničky. Napríklad táto písmenková básnička na písmeno i od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Ihly

Vzali myšky štyri ihly,
sukničky si ušiť stihli.
Na tričká a na šaty
našili si záplaty.

časopis Vrabček september 2023