VRABČEK č. 2 – október 2023

Z októbrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

október je pekný farebný mesiac. A také je aj októbrové číslo časopisu Vrabček.

Vrabček pre vás aj v tomto čísle pripravil veľa čítania, kreslenia, strihania, veľa úloh, súťaží a veľa skvelej zábavy.

Prečítajte si rozprávku o tom, ako vaši kamaráti Ťapko a Fúzik púšťali šarkana. Rozhodli sa, že poletí až k slniečku. Prečítajte si, či sa to podarilo.

Vaša obľúbená kamarátka Arielka bola na návšteve na dedinskom dvore. Zistila, že tento malý dvor má akosi veľa pánov. Čo myslíte? Našla si tu aj kamaráta?

Určite vás zaujme aj pekný Arielkin počítací obrázok z dediny. Pomôžte Arielke spočítať mačičky, prasiatka, sliepočky a iné zvieratká.

Alex a Xénia z vášho obľúbeného komiksu boli tiež na dedine. Alex sa tešil, že sa konečne dobre vyspí, ale prekazil mu to jeden obyvateľ dvora. Zapojte sa do súťaže a vyberte možnosť, ako by mal príbeh pokračovať.

Viete, že veveričke pomáha jej dlhý chvost udržiavať rovnováhu pri skokoch z konára na konár? Veľa ďalších zaujímavostí o veveričke sa dozviete vo Vševedkovej zoznamke. Určite vás poteší aj krásna veveričia maľovanka.

Dinosaurík Rinko zbadal slimáčika a veľmi ho zaujímalo, či má v domčeku aj televízor. Vyfarbite dinosauriu maľovanku a vyriešte dinozáhadu.

Všetkých určite poteší rozprávkové leporelo, tentoraz s upršanou rozprávkou. Motýlika, svrčka, stonožku a lienku zastihol dážď. Čo myslíte? Schovajú sa pod muchotrávku, aj keď vedia, že je jedovatá?

Nezabudnite na vystrihovačky. Vystrihnite si muchotrávkyjesenné slniečkoslimáčika a samohláskové pexeso.

Milé deti, október je Mesiac úcty k starším. Takmer každý z vás má babičku, babku, starú mamu, starkú, deduška, dedka, starého otca alebo starkého. Povedzte im básničku, zaspievajte pesničku, zahrajte sa trošičku a prečítajte si s nimi časopis VrabčekVyriešte s dedkom minikvíz a uhádnite s babičkou hádanky. A nezabudnite im pripraviť malé prekvapenie.

V októbrovom čísle časopisu Vrabček nájdete aj pekné básničky od Jany Belašičovej. Napríklad túto.

Jana Belašičová

Bocian

Kváka žabka: – Kvak-kvak-kvak,
bocian, to je čudný vták.
Dlhý zobák, dlhé nohy,
na chytanie žabiek vlohy.

Priletí sem za úsvitu,
objaví aj žabku skrytú.
Klap-klap, klap-klap, veru-veru,
pozve žabky na večeru.

časopis Vrabček október 2023