VRABČEK č. 3 – november 2023

Z novembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

vietor fučí, dážď sa leje, detičkám však smutno nie je. Majú predsa časopis Vrabček. Novembrové číslo časopisu Vrabček je plné pekného čítania, zábavných úloh a krásnych ilustrácií.

Milí kamaráti, možno ste niekedy zbadali v tráve ježka, ktorý si pred zimou hľadal potravu. V tomto čísle časopisu Vrabček nájdete krásnu ježiu maľovanku a dozviete sa zaujímavosti o ježkovi.

Čo myslíte, milé deti, zmyjú sa zebre v daždi pruhy? Vyriešte túto dinozáhadu a vyfarbite dinomaľovanku.

V tomto období sa zvieratká začínajú pripravovať na zimný spánok. Aj macko z rozprávkového leporela si opral pyžamko na zimu. Stalo sa však čosi nečakané! Pyžamko sa pri praní zrazilo. Vystrihnite si rozprávkové leporelo a dozviete sa, ako sa to skončilo.

Určite vás poteší aj obliekacia vystrihovačka, vďaka ktorej môžete macka pekne obliecť.

Žirafa prežíva prvú jeseň v zoologickej záhrade a preveľmi sa čuduje, prečo sú zrazu listy také farebné. Všetko jej vysvetlí kocúrik Murko z rubriky Zvedavý Murko.

Zajko Dupitajko z Papinkova stratil šípky, ktoré dostal od zajačice Ruženky, ktorú všetci volajú Šípková Ruženka, lebo vždy na jeseň zbiera šípky. Prečítajte si rozprávku z Papinkova a zistíte, či sa Dupitajkovi podarilo nájsť stratené šípky.

Aj vám sa už niekedy pokazila hračka? Alex z obľúbeného komiksu bol veľmi smutný, keď zistil, že jeho macík má chorú nôžku. Prečítajte si komiks a navrhnite, ako by mal príbeh pokračovať.

Nezabudnite vyriešiť plyšové SUDOKU, uhádnuť plyšové hádanky od Vrabčeka a vylúštiť všetky krížovky.

V novembrovom čísle časopisu Vrabček nájdete veľa pekných básničiek, napríklad túto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Macko

Macko Brumko v sobotu,
nikdy nemá robotu.
A v nedeľu, ľaľa-ľaľa,
na peci sa znova váľa.

V pondelok a v utorok,
stočí sa na druhý bok.
V stredu, štvrtok, ba i v piatok,
každý deň má macko sviatok.

časopis Vrabček november 2023