VRABČEK č. 4 – december 2023

Z decembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

december je výnimočný mesiac a výnimočné je aj decembrové číslo časopisu Vrabček.

Na vnútorných dvanástich stranách nájdete Špeciálne vianočné vydanie Dinovín s vianočným príbehom na pokračovanie. Čakajú vás veselé a zaujímavé úlohy, pri riešení ktorých budete pomáhať zajkovi Bojkovi s jeho predvianočnými problémami.

Na Vianoce sa pripravujú všetci vaši kamaráti z časopisu Vrabček. Niektorým to ide celkom hladko, niektorí zažívajú napínavé chvíle. Všetci sa snažia, aby Vianoce boli krásne, veselé, farebné a šťastné. Také, aké majú byť.

Váš kamarát Alex z obľúbeného komiksu zabudol kúpiť svetielka na vianočný stromček. Čo myslíte? Budú sa hodiť lampióny, baterka alebo svietiaci budík? Pomôžte Alexovi vyriešiť svetielkujúci problém a zapojte sa do súťaže.

Drobček a Belka z rubriky Maľované čítanie sa vybrali na vianočný koncert. Spievali všetci, aj tí, ktorí spievať nevedia, a bolo to nádherné.

Vaša kamarátka Arielka bola na vianočnom trhu. Tu i tam jej niekto stúpil na labku, tu i tam jej niekto pritlačil uško, tu i tam ju niekto poťahal za chvostík. Ale jej to vôbec nevadilo. Veď Vianoce sú najkrajšie sviatky. Sú výnimočné a sú len raz v roku.

V decembrovom čísle časopisu Vrabček na vás čaká veľa strihania a lepenia. Vystrihnite a dolepte chýbajúce časti obrázkovposkladajte rozstrihaný obrázok, vystrihnite si všetky vystrihovačky – vianočnú pohľadnicu, vianočný stromček a vianočné zvončeky. A nezabudnite na vianočné leporelo s pekným vianočným príbehom.

Na vnútornej dvojstrane nájdete adventný kalendár – vianočné pexeso s maľovankami. Každý deň od 1. do 24. decembra vyfarbite jeden obrázok. Potom vystrihnite všetky štvorčeky s obrázkami a zahrajte sa vianočné pexeso.

Čas čakania na Vianoce vám iste spríjemnia aj vianočné básničky, napríklad táto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Hviezdičky

Obuli si milé hviezdy
pohodlné čižmičky,
z nebíčka dnes zoskočili
na vianočné jedličky.

Hompalála, hompalála,
nožičkami hojdajú,
tralalala, tralalala,
koledy nám spievajú.

časopis Vrabček december 2023