VRABČEK č. 5 – január 2024

Z januárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

začal sa nový rok a všetci si želáme, aby bol šťastný a veselý, plný radosti, úsmevov a dobrej nálady. O dobrú náladu sa celkom iste postará aj januárové číslo časopisu Vrabček.

Na vnútornej dvojstrane nájdete krásny kalendár na rok 2024. Vyfarbite si obrázky a zaveste si kalendár do izbičky.

Vonku poriadne prituhlo, ujko Mrázik mrazí a mrazí. Preto niet divu, že sa kocúrik Murko obáva o zdravie snehuliaka. Veď na hlave nemá nič, ani len šiltovku. Milé deti, ak chcete pomôcť snehuliakom, vyfarbite a vystrihnite čiapky a nalepte ich snehuliakom na hlavy.  

Alex z vášho obľúbeného komiksu sľúbil svojmu snehuliakovi, že mu dá na hlavu celkom nový hrniec. Sľuby sa majú dodržať, len ktovie, čo na to povie Xénia. Prečítajte si komiks, zapojte sa do súťaže a rozhodnite, ako by mal príbeh pokračovať.

Vaša kamarátka Arielka bola nakupovať. Súrne potrebovala nový teplý kabátik. Nebolo to však jednoduché. Jeden kabátik bol malý, druhý tenký, ďalší krátky, potom zasa dlhý alebo príliš drahý… Ktovie, ako sa to skončilo

O tom, že to čierna mačka v prvý deň v novom roku nemá vôbec jednoduché, sa dočítate v rozprávke Smola z rubriky Moje prvé čítanie. Veď ľudová múdrosť hovorí, že „Čierna mačka nosí smolu.“ A ďalšia múdrosť nás presviedča, že „Ako na Nový rok, tak po celý rok.“ Kto by chcel celoročnú smolu?

Prečítajte si aj odpovede na dinosaurie zvedavé otázky. Dozviete sa, prečo nie sú v Antarktíde mestá, prečo tučniak nelieta a kedy majú ľudia husiu kožu.

Vyriešte všetky úlohy, uhádnite všetky hádanky, prečítajte si všetky rozprávky, vyfarbite všetky maľovanky, vylúštite všetky krížovky, vystrihnite všetky vystrihovačky a naučte sa peknú básničku. Napríklad túto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Kožúšky

Ťapi-ťapi, ťapušky,
šili líšky kožúšky.
Jeden veľký, druhý malý,
aby teplý kožuch mali.

Parádia sa, juchuchu,
každá v novom kožuchu.
Nemusia sa zimy báť,
kožúšky ich budú hriať.

časopis Vrabček január 2024