VRABČEK č. 6 – február 2024

Z februárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

február je posledný zimný mesiac, je to fašiangový a valentínsky mesiac a navyše je najkratší zo všetkých mesiacov. Veríme, že si popri sánkovačke, karnevale a výrobe valentínskych srdiečok stihnete prečítať aj časopis Vrabček. Na každej strane februárového čísla nájdete niečo zaujímavé, pekné a zábavné.

Kamarátov z Papinkova navštívil nečakaný tajný hosť. Prezradili ho veľké stopy v snehu. Prečítajte si príbeh z Papinkova, v ktorom sa dozviete, kto to bol a či zostal bývať v Papinkove.

Alex z vášho obľúbeného komiksu o Alexovi a Xénii sa chystal na karneval a vyberal si masku. Bude vodník alebo hríbik, a či niečo celkom iné?

Vaša kamarátka Arielka stretla psíka Rafíka a preveľmi sa čudovala, prečo Rafíkovi narástli zajačie ušká, hoci nevie behať ako zajac, nevie skákať ako zajac, a dokonca ani nejedáva mrkvu.

Ťapko a Fúzik si v chladný zimný deň všimli, že v lastovičom hniezde sa čosi pohlo. Žeby sa už lastovička vrátila z Afriky? Hoci neznámy obyvateľ lastovičieho hniezda tvrdohlavo tvrdil, že je lastovička, Ťapko a Fúzik ho odhaliliPrečítajte si rozprávku Prekvapenie a dozviete sa viac.

Vo Vševedkovej zvieracej zoznamke sa môžete tentoraz zoznámiť s medveďom. Nezabudnite si vyfarbiť peknú zvieraciu maľovanku.

Milé deti, viete, prečo má rok 2024 o jeden deň viac? Odpoveď na túto a na ďalšie otázky sa dozviete v rubrike Dinosaury medzi namiVyriešte dinozáhadu a vyfarbite peknú dinosauriu maľovanku.   

Vo februárovom čísle nájdete pekné vystrihovačky – snehuliakovsovu snežnú aj pestrofarebnú počítaciu kocku.

Vyriešte všetky úlohy, zapojte sa do súťaží a naučte sa aspoň jednu básničku z februárového čísla časopisu Vrabček. Napríklad túto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Správa

Zbadal zajko kukučku,
zakukala na bučku.
Kuku-kuku, kuku-kuku,
nahlas kuká na tom buku.

O tom, že mráz štípe líčka,
že cencúle visia z kríčka,
že zas nový sniežik spadne,
že zimička stále vládne.

časopis Vrabček február 2024