VRABČEK č. 7 – marec 2024

Z marcového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, marcové slniečko už svieti odvážnejšie a z trávy vykúkajú prvé jarné kvietky. Vtáčatá nacvičujú jarné piesne a vy sa určite tešíte na marcové číslo časopisu Vrabček.

Drobček a Belka z maľovaného písania sa tiež tešia z prichádzajúcej jari. Veď pod stromom, pri pníku a pri potoku našli prvé snežienky.

Alex z vášho obľúbeného komiksu sa rozhodol, že pomôže Xénii a vybral sa do obchodu. Hneď sa však vrátil domov, bez nákupu. Alex a Xénia o chvíľu zistili, čo to znamená, keď sa povie, že strach má veľké oči. Viac sa dozviete v komikse.

Aj vaša kamarátka Arielka našla snežienku. Zdalo sa jej, že je akási smutná a snažila sa ju rozveseliť. Snežienke sa však nepáčil ani Arielkin spev, hav-hav-hav, ani Arielkin tanec, hop-sem, hop-tam, ba ani jej zavýjanie, auuu-auuu. Stále bola smutná. Alebo nebola? Prečítajte si príbeh o Arielke a zistíte, ako to bolo.

Dinko Kinko zbadal lastovičky, ktoré sedeli na drôte. Hneď si uvedomil, že ich celú zimu nevidel. Vari sa pred ním celú zimu skrývali? Milé deti, vyriešte túto dinozáhadu a vyfarbite peknú dinosauriu maľovanku.

Milí kamaráti, viete, prečo vlky vyjú, prečo majú diviačiky pásikavé pyžamká a čo treba naučiť psíka? Odpovede na tieto zvedavé otázky vám prezradí váš kamarát Dinko, ktorý sa, nevedno ako a nevedno prečo, ocitol v tomto svete.

Možno ste už niekedy počuli o tom, že žabky vedia predpovedať počasie. Najlepšie to ide žabičke z Vrabčekovho rozprávkového leporela. Tá každému povie presne takú predpoveď počasia, akú chce počuť. A tak sú všetci spokojní. Vystrihnite si leporelo, poskladajte ho a prečítajte si rozprávku Počasie.

V marcovom čísle nájdete pekné vystrihovačky. Vystrihnite si žabkuveselých zajačikov, škatuľku na jarné prekvapenie a mäkčeňové pexeso.

Marec je Mesiac knihy, a preto si prečítajte všetky rozprávky a básničky, ktoré nájdete v marcovom čísle časopisu Vrabček. Napríklad túto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Nezbedník

Slniečko je nezbedník,
nakúka pod každý krík.
Zháňa mráčky, budí vtáčky,
hľadí nám do obývačky.

časopis Vrabček marec 2024