VRABČEK č. 8 – apríl 2024

Z aprílového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

aprílové jarné slniečko pekne hreje a láka do prírody nielen nás a vás, ale aj vašich kamarátov z časopisu Vrabček.

Ťapko a Fúzik sa celý deň bicyklovali, najprv hore dedinou, potom dolu dedinou, potom okolo jazera, aj popri lúke. Napokon roztočili kolesá a vybrali sa do lesa. Na kraji lesa ich však čakalo niečo, čo im zmenilo plány. Prečítajte si príbeh o Ťapkovi a Fúzikovi a dozviete sa viac.

Aj vaša psia kamarátka Arielka sa rozhodla, že pôjde do lesaZatúžila totiž po tichu. A v lese je predsa ticho. Aspoň tak si to Arielka myslela. Presvedčila sa však o tom, že to nie je celkom pravda.

Milé deti, vyriešte stromové SUDOKU, uhádnite hádanky zo stromu a na popletenom obrázku z lesa nájdite zvieratká, ktoré v našich lesoch nežijú.

Vystrihnite si rozprávkové leporelo Pes a mačka a prečítajte si veselú rozprávku o tom, ako si mačka Micka myslela, že strážiť dom je hračka a rozhodla sa, že si nájde prácu strážnej mačky. Čo myslíte, ako sa tento nápad páčil obyvateľom dvora?

Milé deti, viete, že tučniak je vtákAlebo to nie je tak, ale naopak? Pomôžte Dinkovi Šinkovi vyriešiť túto dinozáhadu a vyfarbite peknú dinosauriu maľovanku.

Viete o tom, že žabka je obojživelník, živí sa najmä hmyzom a má silné zadné nohy? Tieto a ďalšie zaujímavosti o žabke nájdete v rubrike Vševedkova zoznamka. Nezabudnite si vymaľovať krásnu žabaciu maľovanku.

V aprílovom čísle nájdete pekné vystrihovačky, odpovede na zvedavé otázkyveľa zaujímavých úlohveľa lúšteniaveselé vtipy, farebné obrázky, komiks o Alexovi a Xénii a 1. časť pexesa z abecedy.

Iste vás potešia aj pekné rozprávky a básničky, napríklad táto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová

Podkolienky

Ťap-ťap, ťap-ťap, ťapulienky,
prali žabky podkolienky.
Ľavá, pravá, ľavá, pravá,
zelené sú ako tráva.

Radujú sa, juchu-juchu,
už sa sušia na lopúchu.
Všetky ľavé, aj tie pravé,
zašpinia sa v jarnej tráve.

časopis Vrabček apríl 2024