VRABČEK č. 9 – máj 2024

Z májového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

máj je krásny a pestrý mesiac a také je aj májové číslo časopisu Vrabček.

Nájdete v ňom veľa pekných rozprávok.

V rubrike Moje prvé čítanie si prečítajte o tom, ako kozička Rózička, prasiatko Gruľko a kocúrik Murko zbierali kvietky pre svoje mamičky. Aj zajko Uško hľadal v tráve darček pre mamičku. Nie však kvietky. Prečítajte si rozprávku Darček a dozviete sa viac.

Vaši kamaráti Ťapko a Fúzik začuli pišťanie, stonanie a kvílenie myšiaka Šišiaka. Nebojte sa, milé deti, nič sa mu nestalo, práve naopak. Narodil sa mu malý myšiačik. S veľkou radosťou však prišli aj veľké starosti. Kam ubytovať myšiu rodinku, ktorá sa stále viac a viac rozrastá? Ťapko a Fúzik však dostali nápad. Aký? Dozviete sa v rozprávke Myšičky.

Aj vaša kamarátka Arielka mala nezvyčajný deň. V parku stretla psa Pedra, hviezdu časopisu Náš pes. Onedlho sa presvedčila, že byť hviezdou nie je vôbec jednoduché.

Slniečko svietilo a psík Drobček a jeho kamarátka Belka z maľovaného čítania sa prechádzali po dvore a obzerali si májové mláďatá. Najväčšie prekvapenie zažili, keď im mačka Micka ukázala mačiatka. Prvé bolo sivé ako myška, druhé ryšavé ako líška a tretie fľakaté ako prasiatko, keď sa vyváľa v blate. No povedzte, na koho sa mačiatka podobajú, keď Micka je biela ako snehuliak a kocúr Murko čierny ako uhlík?

Milé deti, viete, kedy majú korytnačky sviatok a ktoré mláďa je najväčšie? Odpoveď na tieto a na ďalšie zvedavé otázky vám prezradí váš kamarát Dinkomalý dinosaurus, ktorý sa, nevedno ako a nevedno prečo, ocitol v tomto svete.

Milé deti, v májovom čísle nájdete krásne vystrihovačky – psíka, lienku sedmokráskovú a pekný kvietok pre mamičku.

Vyriešte všetky úlohy, uhádnite všetky hádanky, vyfarbite všetky maľovanky, vylúštite všetky lúšteninky, vystrihnite všetky vystrihovačky, zapojte sa do všetkých súťaží a naučte sa aspoň jednu peknú básničku od Jany Belašičovej. Napríklad túto.

Jana Belašičová

Plány

Myška myške tíško šepce,
že s myšiakom bývať nechce.
Zubami vraj stále škrípe,
polievočku nahlas chlípe.

Celý čas sa s ním len nudí,
pôjde bývať medzi ľudí.
Všetko vedia, slušne jedia,
vždy za plným stolom sedia.

časopis Vrabček máj 2024