VRABČEK č. 8 – apríl 2023

Milí malí a veľkí kamaráti,

apríl je známy svojím rôznorodým počasím. Rôznorodé je aj aprílové číslo časopisu Vrabček a určite si v ňom každý nájde niečo, čo ho zaujme.

O nestálosti aprílového počasia sa presvedčili aj vaši kamaráti Ťapko a Fúzik, keď sa vybrali na jarný výlet do lesa. Spočiatku svietilo slniečko, po chvíli sa prirútili mraky a nakoniec sa rozpršaloApríl je už predsa taký, raz je slnko, raz sú mraky…

V apríli je rušno v každej záhradke. Aj kamaráti z Papinkova sa pustili do jarných prác v duchu hesla „Sadím, sadíš, sadíme, navzájom si radíme.“

Alex z obľúbeného komiksu sľúbil Xénii, že poleje záhradku. V záhradke však bolo toľko zaujímavejších vecí! Zapojte sa do súťaže a rozhodnite, ako by mal príbeh pokračovať.

Zajko Uško chce vypestovať mrkvičku, kapustu pre zajačicu Alicu a karfiol pre zajka Bojka. Má to však jeden háčik! Všetko sa dozviete, keď si prečítate rozprávku Plány z rubriky Moje prvé čítanie.

Dinko Vinko dostal na Veľkú noc kraslice. Čakal, že sa z nich vyliahnu kuriatka, ale nedočkal sa. Ktovie prečo. Pomôžte Vinkovi vyriešiť túto záhadu a vyfarbite dinomaľovanku.

Vystrihnite a poskladajte si ďalšie rozprávkové leporelo. Tentoraz o kačičke a jej kamarátke žabke, ktorá sa ocitla vo veľkom nebezpečenstve.

V aprílovom čísle časopisu Vrabček nájdete pekné vystrihovačky. Určite vás poteší kačička z leporelaovečkaveselá lodička a jarný poprehadzovaný obrázok.

Pripravili sme pre vás zaujímavé hádankyúlohymaľovanky, zaujímavostilúšteninkykrížovkysúťažesudoku a pekné básničky a riekanky, napríklad túto od Jany Belašičovej.

Jana Belašičová
Cesta do mesta

Išiel ráčik do Bystrice,
kúpil si tam nohavice.
Iba také, pre raky,
na gombík a na traky.

časopis Vrabček apríl 2023