VRABČEK č. 9 – máj 2020

Z májového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

máj je krásny, voňavý a farebný jarný mesiac. Krásne, farebné a jarné je aj májové číslo časopisu Vrabček.

Iste ste sa už niekedy započúvali do spevu vtáčikov a zistili ste, že vtáky nespievajú rovnako. Vrabčiak Čimo si myslel, že spieva najkrajšie. Prečítajte si rozprávku z rubriky Moje prvé čítanie a dozviete sa, či je to naozaj tak.

Vaša kamarátka Arielka stretla na prechádzke psíka, ktorý sa namiesto zvyčajného hav-hav-hav, pozdravil kvik-kvik-kvik. Arielke vysvetlil, že bol na dedine a zistil, že sa tam dá naučiť veľa cudzích rečí. Tvrdil, že kohút hrkúta, holub kikiríka…..hm, asi to trošku poplietol. Viac sa dozviete, keď si prečítate Arielkin príbeh Cudzie reči.

V májovom čísle objavíte aj popletený obrázok z dediny, na ktorom určite rýchlo nájdete zvieratká, ktoré na dedinu nepatria.

Druhá májová nedeľa patrí mamičkám. Pripravte pre mamičku pekný darček – kytičku ruží z časopisu Vrabček.

Prečítajte si aj rozprávku Miláčik o milujúcej mamičke pani Pazúrikovej, ktorá je presvedčená o tom, že jej synček má najviac rozumu, najlepšie beží, najvyššie skáče, najkrajšie sa usmieva. Mojmiško je jednoducho úžasný!

Vystrihnite si peknú ovečku a poskladajte si rozprávkové leporelo. Potom si prečítajte rozprávku z leporela o ovečke, ktorá nebola spokojná so svojimi brčkami. Čo spraví so svojimi nemožnými brčkami? Ostrihá ich? Vyžehlí? Poleje vodou?

Milé deti, pohyb je zdravý, tak sa to vraví. Zacvičte si s časopisom Vrabček. Na prvej dvojstrane nájdete pohybové básničky od Jany Belašičovej, pri ktorých treba znázorniť text pohybom. Napríklad túto:

ZAJAČIK

Skáče zajko veselo,
hopkať sa mu zachcelo.
Hop a skok, hop a skok,
založí si ruky v bok.

Každý asi dobre tuší,
skáču mu aj obe uši.
Hop a skok, hop a skok,
skáču ušká celý rok.

časopis Vrabček máj 2020