VRABČEK č. 10 – jún – august 2020

Z letného čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

pred nami je letné a prázdninové obdobie plné dobrodružstiev a zážitkov.

Na prázdninové dobrodružstvo sa vybral aj váš kamarát Dinko. Išiel rovno za nosom, keď zrazu zistil, že nie je sám. Vo vrecku objavil myšku Hryzku, ktorá celé jeho prázdninové dobrodružstvo zamotala. Vybrala malilinký balónik, sotva pre myšací chvostík. Fúkala a fúkala… A balónik rástol, až bol z neho balón, do ktorého sa zmestili obaja – Dinko aj myška Hryzka. Chcete vedieť, kam s balónom doleteli a čo všetko zažili, a popritom vyriešiť veľa zaujímavých úloh? Potom je práve pre vás pripravených dvanásť strán špeciálneho prázdninového vydania Dinovín.

Určite si prečítajte aj krásnu rozprávku od Jany Belašičovej Lenivý deň o motýlikovi Okálikovi, ktorý sa rozhodol, že si spraví lenivý deň. Okúpe si nožičky v rosičke, poleží si na púpave a pohojdá sa na margarétke.

Zažite s Vrabčekom aj jahodové a čerešňové letoKocúrik Murko vám prezradí, ako voňajú jahody a pripravil pre vás aj peknú jahodovú vystrihovačku.

Mačička Micka z rozprávkového leporela vám porozpráva príbeh o tom, ako nazbierala čerešničky a chcela sa podeliť so svojimi kamarátmi. Nezabudnite si spraviť rozprávkové leporelo a peknú čerešňovú vystrihovačku.

V letnom čísle časopisu Vrabček vás poteší veľa čítania, veľa úloh, maľovania, strihania, hádania a naozaj veľa lúštenia.

Za celú redakciu časopisu Vrabček vám, milí kamaráti, želám pekné, veselé, farebné, voňavé a pestré leto plné nezabudnuteľných zážitkov a teším sa na stretnutie v septembrovom čísle.

Nakoniec pripájam ešte jahodovú básničku od Jany Belašičovej z tohto letného čísla.

Sladký deň

Vybral sa dnes malý krtko
do záhrady na hody,
šikovný bol, prevŕtal sa
rovno medzi jahody.

Odhryzol si milý krtko
z tej jahody veľký kus,
potom ešte vypýtal si
jahodový sladký džús.

časopis Vrabček jún 2020