VRABČEK č. 8 – apríl 2020

Z aprílového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, apríl je Mesiac lesov. Viete, že pokrývajú približne tretinu zemského povrchu?

Lesy sú domovom mnohých vtákov a živočíchov. V jednom takom lese žila aj sova Klotilda. V jeden večer jej však bolo v tichom lese smutno a zaletela do najbližšej dediny. Ak chcete vedieť, či sa sove Klotilde na dedine páčilo, prečítajte si rozprávku Sova z rubriky MOJE PRVÉ ČÍTANIE.

Žabiačik Kvako sa vybral na skusy do lesa. Zoznámil sa tam s mnohými zvieratkami a musel riešiť rôzne matematické a gramatické úlohy. Milé deti, pomôžte Kvakovi so školskými úlohami a potom si vyfarbite a vystrihnite anglické pexeso z lesa s maľovankami.

Apríl je čas, kedy majú záhradkári zvyčajne veľmi veľa práce. Všetci sadia, sejú, plejú, na rastlinky vodu lejú. Vie to aj capko Kapko z Vrabčekovho rozprávkového leporela. Prečítajte si rozprávku z leporela a vystrihnite si capka záhradníka.

Aj vaši obľúbení komixoví kamaráti Alex a Xénia sa vybrali do záhradky. Alex, ako zvyčajne, nerobil, čo mal a robil, čo nemal. Pomôžte Alexovi vyriešiť situáciu a potom uhádnite hádanky zo záhradky.

Vaši kamaráti Drobček a Belka z maľovaného čítania sa chystali na výlet. Jedna žabka im prezradila, že bude svietiť slniečko. Druhá žabka tvrdila, že bude pršať a tretia dokonca predpovedala búrku. Čo myslíte, milí kamaráti, ktorá žabka mala pravdu?

Na prvej dvojstrane nájdete pekné básničky od Jany Belašičovej. Nie sú to len také obyčajné básničky. Môžete v nich hľadať písmenká s mäkčeňmi. Napríklad v tejto kačacej básničke:

Múdra rada

Múdry káčer čižmy nosí,
nečľapká sa v mláčke bosý.
– Kač-kač, kač-kač, kačičky,
tiež si kúpte čižmičky.

časopis Vrabček apríl 2020