VRABČEK č. 9 – máj 2019

Z májového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, hovorí sa, že máj je najkrajší mesiac v roku. A rovnako krásne je aj májové číslo časopisu Vrabček.

Prečítajte si veselé básničky na prvej dvojstrane a niektorú z nich sa naučte naspamäť.

Vaši obľúbení komixoví hrdinovia Alex a Xénia vás pozývajú na piknik. Všetko vyzerá fajn, ale čo tie mravce, chrobáky a včely? Poraďte im, ako by mal príbeh pokračovať, vyriešte SUDOKU z pikniku a uhádnite hádanky z lúky.

Prečítajte si Arielkin príbeh o tom, ako si motýlik myslel, že Arielka je kvietok. Darmo ho Arielka presviedčala, že žiadne zviera nevonia ako kvietok.

Ťapko a Fúzik vám vyrozprávajú, ako ich na prechádzke zastihol májový dáždik a ako sa báli, že po májovom daždi vyrastú a budú musieť robiť to, čo robia veľkí.

Určite vás poteší aj ďalší príbeh o zvieratkách z Papinkova a rozprávka o psíkovi Štuplíkovi, ktorý potrápil Dunča zvedavými otázkami.

Dinosaurus Dinko vám prezradí, ako prichádzajú na svet motýle. Dozviete sa aj o iných zvieratkách, ktoré majú nezvyčajný začiatok života.

V májovom čísle nájdete krásne vystrihovačky – slniečko na lúkemačiatko a kvietok pre mamičkuPoskladajte si leporelo o tom, ako mačička Micka priniesla Rexovi na stráženie tri nezbedné mačiatka.

Druhá májová nedeľa patrí mamičkám. V májovom čísle časopisu Vrabček nájdete veľa nápadov na darček pre mamičku a pekné básničky od Jany Belašičovej ku Dňu matiek. Možno vašu mamičku poteší táto básnička:

S úsmevom

Mamulienka, mamička,
veď sa usmej trošička.
Ja som predsa tvoje zlatko,
usmievaj sa na mňa sladko.

časopis Vrabček máj 2019 obálka