VRABČEK č. 8 – apríl 2019

Z aprílového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, na obálke aprílového čísla časopisu Vrabček vyrástli krásne tulipány.

Tulipány našiel v záhradke aj zvedavý kocúrik Murko. Vďaka nim sa Murko dozvedel, čo všetko sa dá vyjadriť farbou kvetu.

Psík Drobček a jeho kamarátka Belka sa vybrali do lesa za lesnými zvieratkami. Čo myslíte, pôjde s nimi aj vystrašený zajko?

Veselej Arielke sa tak zapáčil krásny obraz s trávičkou a kvietkami, že sa rozhodla, že už nebude chodiť von. Z myšlienok ju však vyrušila nezbedná muška. Ak chcete vedieť, ako sa to skončilo, prečítajte sipríbeh Arielka a obraz.

Alex z obľúbeného komixu ubytoval vo svojej izbe sliepku. Ako by mal príbeh pokračovať? Vyberte si jednu z troch možností a zapojte sa do súťaže.

V apríli je Veľká noc, a preto v aprílovom čísle časopisu Vrabček nemôže chýbať veľkonočná rozprávkaveľkonočné leporelo, vajíčkové SUDOKU a vystrihovačka s krásnymi kuriatkami. Vystrihnúť si môžete aj kravičku a kozičku a farebné tulipány.

V apríli je Deň Zeme. Vďaka kamarátovi Žolíkovi to zistili aj Ťapko s Fúzikom, ktorí si najprv mysleli, že Žolíkov glóbus je nový model futbalovej lopty.

Vďaka dinosaurovi Dinkovi sa dozviete, že na Zemi je mnoho ohrozených živočíchov. Niektoré sú dokonca na pokraji vyhynutia.

V časopise Vrabček nájdete veľa pekných básničiek od Jany Belašičovej. V jednej z nich vás žabiak Kvako bude chcieť presvedčiť o tom, že stred sveta je v mláke. Veď čítajte!

Stred sveta

Žabiak Kvako nahlas kváka:
– Stred sveta je naša mláka!
Všetky cesty k mláke vedú,
štyri sprava, jednu spredu.

Prikyvujú žabky, kvak,
že je veru tak, tak, tak.
Vyspevujú kvaki-kvaki,
v strede svojej veľkej mláky.

časopis Vrabček apríl 2019 obálka