VRABČEK č. 10 – jún – august 2019

Z letného čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, slniečko sa na nás usmieva nielen z oblohy, ale aj z júnového čísla časopisu Vrabček.

Toto číslo je výnimočné tým, že v ňom nájdete špeciálne prázdninové vydanie DINOVÍN, v ktorom budete na dvanástich stranách sledovať napínavý prázdninový príbeh z rozprávkového sveta. Príbeh sa začína pekným obrázkom na vymaľovanie, na ktorom sú ešte všetci spokojní a netušia, že o chvíľu im dobrú náladu pokazí zlá správa – stratilo sa jedno zo siedmich rozprávkových kozliatok. Pomôžte Dinkovi pri riešení zaujímavých úloh, ktoré ho čakajú pri pátraní po stratenom kozliatku.

V tomto letnom čísle časopisu Vrabček si prečítajte pekné rozprávky – o mačiatku s bielym kožúškom, o veselej Arielke, ktorá sa opaľovala s mačkou Cilou na slniečku, o tom, ako sa Ťapko s Fúzikom vybrali na huby, aj o nezvyčajnom darčeku, ktorý dostal kocúrik Murko.

Lúštiteľov zaujmú veľké prázdninové lúšteninky s rôznymi druhmi krížoviek a s maxikrížovkou. Hádačov potešia hádanky na letohubové hádanky a hádanka pre básnikov.

Veľa radosti zažijú aj tí, ktorí radi strihajú. Môžu si spraviť limonádu s jahodami, citrónom a kúskami ľadu, poskladať si obrázkové puzzle, vyriešiť SUDOKU z kúpaliska, vystrihnúť a vlepiť chýbajúce štvorčeky do pekného obrázka a poskladať si leporelo o tom, ako prasiatko predávalo zmrzlinu.

V časopise nájdete aj pexeso z lesa a krásne vystrihovačky veselého zmrzlinára a maškrtného medvedíka.

Letné dni vám spríjemnia aj veselé básničky od Jany Belašičovej, napríklad táto:

Smiechoty

Skočila dnes malá blška
Bodríkovi do kožúška.
Chi-chi, chi-chi, juchuchu,
už ho šteklí na bruchu.

časopis Vrabček jún 2019