VRABČEK č. 9 – máj 2018

časopis Vrabček máj 2018 obálka

Z májového čísla vyberáme:

Milé dievčatká a chlapci, v máji všetko kvitne, rastie, rozvoniava a všetkých to, viac ako inokedy, láka do prírody. Vyjdite si aj vy na prechádzku do lesa, na lúku, do parku a keď sa vrátite domov, prečítajte si časopis Vrabček.

V májovom čísle sa hneď na prvej básničkovej dvojstrane dozviete napríklad, prečo muška bzučí, prečo svrček cvrliká, prečo si stonožka nevie zrátať nožičky alebo prečo si slimák nosí na chrbte byt.

Prečítajte si pekné rozprávky – o tom, ako prasiatka z Papinkova zistili, že majú veľké brušká, o tom, ako Ťapko s Fúzikom pomáhali pri práci v záhradke, o tom, ako si dobrák Dunčo zvykal na nový domov a o tom, ako sa Arielka učila namiesto vrčania vlčať.

Naučte sa s Vrabčekom anglické názvy mesiacov a ročných období a cestujte s Dinkom na Madagaskar, ktorý prekvapuje návštevníkov prekrásnou a jedinečnou prírodou.

Vystrihnite si srdiečkového motýlika, kvetinkové mačiatko, veselú žabku a leporelo o tom, ako mačička Minka zbierala kvietky pre svoju mamičku.

Našej milej Arielke je venovaná špeciálna narodeninová strana. Arielka má totiž 22. mája narodeniny. V rozhovore o Arielke sa dozviete, či rada chodí na prechádzky, čo robí, keď sa jej niečo sníva, či rada nosí kabátik, či sa jej páči časopis Vrabček a ešte všeličo iné.

Pred spaním si prečítajte básničku od tety Jany Belašičovej PRED SPANÍM.

Pred spaním

Čo mamička zajačkovi
šepká večer do uší?
Šu-šu, šu-šu, nikto nevie,
nikto ani netuší.

Možno spieva uspávanku,
možno mu len do uška,
pekné slová na dobrú noc
s veľkou láskou zašušká.