VRABČEK č. 8 – apríl 2018

časopis Vrabček apríl 2018 obálka

Z aprílového čísla vyberáme:

Krásne, prekrásne, nádherné – presne také sú obrázky stromov, ktorými sa naši čitatelia zapojili do výtvarnej súťaže pre kolektívy ZŠ a MŠ. Niektoré z nich sú uverejnené na poslednej dvojstrane aprílového čísla časopisu Vrabček.

Apríl je Mesiac lesov, a preto sa do lesa vybrali aj komixoví hrdinovia Alex a Xénia.

Zvedavý kocúrik Murko sa dozvedel, že les je veľké sídlisko, v ktorom na jednotlivých poschodiach žijú zaujímaví obyvatelia.

V maľovanom čítaní sa kohútik Kikirík rozhodol naučiť novú reč. Čo myslíte? Začal kotkodákať ako sliepočky, kvíkať ako prasiatka, múkať ako kravičky, mňaukať ako mačičky alebo mékať ako kozičky?

Prečítajte si pekné rozprávky – o tom, ako zajko Dupitajko z Papinkova zasadil namiesto mrkvy slnečnice, o tom, ako Ťapko s Fúzikom našli kukučkové hodiny a o tom, či sa tučniakovi Tukimu splnil letecký sen.

Veselý psík Arielka vám prezradí, že strach má veľké oči a niekedy sa bojíme celkom zbytočne.

V aprílovom čísle časopisu Vrabček nájdete niekoľko pekných vystrihovačiek – bociana a bocianicuovečku a kozičku, bocianie leporelo, pekný obrázok s hádankou aj Murkovu vystrihovačku z lesa.

Milí kamaráti, zahrajte sa na básnikov. Doplňte do básničky Pytačky chýbajúce slová. Pri básnení vám pomôžu Vrabčekove pomôcky. Nájdete ich v aprílovom čísle časopisu Vrabček. Alebo to zvládnete aj bez pomôcok?

Pytačky

Zbadal Čimko Čimku raz,
priletela v pravý _______________.
Krídelkom ju slušne zdraví,
dôležité slová _________________:
– Čimčarara, čim-čim-čim,
s tebou sa dnes _______________.
Bolaže to svadba veľká,
od soboty ____________________!