VRABČEK č. 10 – jún – august 2018

časopis Vrabček jún 2018 obálkaMilé dievčatká a chlapci, prišlo dlho očakávané leto a k letu patrí okrem slniečka aj letné číslo časopisu Vrabček. Ička Nička Vrátnička a Ik Rik Počtárik už odišli na dovolenku, a preto je letné číslo časopisu Vrabček trochu iné ako tie ostatné. Nenájdete v ňom matematické úlohy Ika Rika Počtárika, ba ani gramatické úlohy Iky Tiky Gramatiky.

V letnom čísle časopisu Vrabček na vás čaká veľa zábavy, strihania, maľovania, čítania, hádania a veľké prázdninové lúšteninky.

Na vnútorných 12 stranách nájdete DINOVINY – Špeciálne prázdninové vydanie. Prečítajte si Dinkov napínavý prázdninový príbeh na pokračovanie plný vystrihovačiek a zábavných úloh.

Určite vás potešia aj krásne rozprávky. Prečítajte si o tom, ako zvieratká z Papinkova zbierali čerešne, aj o tom, ako veselá Arielka chcela pomôcť včielkam zbierať peľ a nektár. Prečítajte si ďalšiu zábavnú príhodu Ťapka a Fúzika a dozviete sa, či sa Ťapkovi a Fúzikovi podaril letný účes. Vrabček vám prezradí aj to, že sa myška Mišinka a myšiak Mi& scaron;inko vybrali na kraj sveta. Ako sa to nakoniec skončilo, to sa dočítate v peknej rozprávke.

Letné číslo časopisu Vrabček iste poteší tých, ktorí radi strihajú. Verte, a či neverte, Vrabček pre vás pripravil veľa pekných vystrihovačiek. Vystrihnite si čerešňové podložky, čerešňový obrázok, prázdninový kalendár, obrázok z Dinoparku, vtáčie pexeso, obrázok z lúky, leporelo, krásneho veselého sloníka a prekrásnu vystrihovačku prázdninového leguána.

Na prvej dvojstrane nájdete básničky od Jany Belašičovej, práve na toto leto. Prečítajte si ich a môžete sa niektorú naučiť aj naspamäť, napríklad túto:

Taká láska

Chváli mamka zajačika
odmalička celý čas,
taký milý, taký zlatý,
hovorí mu zas a zas.

Taký dobrý, taký múdry,
taký pekný ušatý,
môj zajko sa v tomto svete
celkom iste nestratí.