Vrabček č. 9 – máj 2017

Z májového čísla vyberáme

časopis Vrabček január 2017 obálkaHovorí sa, že máj je najkrajší mesiac v roku, všetko kvitne, vonia a rastie.

Mnohí si práve v tomto období zadovážia domáceho miláčika.

Viete, či má korytnačka pancier alebo kožušinu a či je andulka vtáčik alebo rybka? Potom si iste ľahko poradíte s otázkami Vševedkovho minikvízu a uhádnete hádanky o domácich miláčikoch.

Aj Ťapko s Fúzikom sa rozhodli, že si kúpia domáceho miláčika. Vo veselom príbehu sa dozviete, pre aké zvieratko sa rozhodli.

O tom, že nie každý malý psík je šteniatko si prečítajte v Arielkinom príbehu. V rozprávke od Anky Tanky Čítanky sa dozviete, či sú krajšie slepačie alebo husacie pesničky.

Nezabudnite si vystrihnúť vystrihovačku kohútika a poskladajte si leporelo o tom, ako kohútik budil zvieratká z dvora. Všetko išlo dobre, až kým nechcel zobudiť psa po nočnej službe.

Druhá májová nedeľa patrí všetkým mamičkám. Pripravte mamičke pekný darček. Určite ju poteší srdiečková jahôdka od kocúrika Murka alebo veselý rámik na fotografiu, ktorý nájdete na zadnej strane májového čísla časopisu  Vrabček.

A to nie je všetko. Môžete mamičke podarovať pekné jabĺčko, tortovú kytičku či vidličkové kvietky. Návody na výrobu týchto darčekov nájdete na strane 24. K darčeku pridajte aj peknú básničku z časopisu Vrabček. Napríklad túto:

Ružička

Moja milá mamička

vonia ako ružička.

Mamička však, našťastie,

v záhradôčke nerastie.

Kde však býva? Uhádnite!

Predsa s nami v našom byte.