Vrabček č. 10 – jún 2017

Z letného čísla vyberáme

časopis Vrabček jún 2017 obálkaTeplé slnečné lúče zvedavo nakúkajú do najnovšieho čísla časopisu Vrabček. Je pekné, farebné, veselé, plné letného čítania, maľovania, strihania, lúštenia, súťaží, motýľov a veselých úloh.

Na dvanástich stranách nájdete špeciálne prázdninové vydanie DINOVÍN s napínavým príbehom na pokračovanie. V ňom sa dozviete, ako Dinko hľadal motýlieho kráľa.

Najnovšie číslo časopisu Vrabček poteší všetkých, ktorí radi strihajú a lepia. Vystrihnite si motýliu lúku,pexeso z lúky, veľkého farebného motýľaobrázkové puzzle s hádankou, kvetinkový pozdrav leta, chladivéSUDOKUleporelo o tom, ako macko zbieral maliny, aj krásny kalendárik, ktorý vás bude sprevádzať celé prázdniny.

Prečítajte si veselé bodkované básničky a pekné rozprávkyZvieratká z Papinkova vám prezradia, či sa Kvičko podelil s tortou, ktorú vyhral v tombole. Arielka vďaka nezbednej žabke zistí, že žiadnej žabe nemá veriť, ani keby to bol zakliaty princ. Komixoví hrdinovia Alex a Xénia sa vyberú na zmrzlinu a Ťapko s Fúzikom sa pokúsia nájsť poklad zakopaný v zámockej záhrade. Nezabudnite si prečítať aj príbeh o ľadovom mackoviNanukovi, ktorý si myslel, že Afrika je ľadová kryha.

Všetkých, ktorí radi hádajú, potešia obrázkové hádanky z čarovnej lúky, maľovaná hádanka so súťažou a hádanky na leto, napríklad táto:

Kotúľa sa po nebíčku,
oblečené iba v tričku.
Bez mráčika, bez vetríčka,
aj my máme zrazu tričká.

Čo je to?