Vrabček č. 1 – september 2017

časopis Vrabček september 2017 obálkaZo septembrového čísla vyberáme

Prázdninové dni odfúkol vetrík a začína sa nový školský rok. Vstúpte do nového školského roka s úsmevom a s časopisom Vrabček.

V septembrovom čísle časopisu Vrabček nájdete veľa prekvapení.

Všetkých žiakov poteší prekrásny farebný rozvrh, Vrabčekova veselá abeceda, zvončekový kalendár na celý školský rok, školáčik slimáčik, aj veselá menovka na lavicu alebo na dvere detskej izbičky.

S kocúrikom Murkom si spravíte prvácke papučky a dozviete sa, prečo v škole nemôžete mať na nôžkach sandáliky, čižmičky, ba ani tenisky.

Vrabček pre vás pripravil básničky z počítadla a číslicové puzzle, vďaka ktorému sa všetci naučia počítať do 10.

Určite si prečítajte maľované čítanie o Drobčekovi, Belke a školskej taške, Vševedkov príbeh o vrabcovi, ktorý chcel letieť do Afriky, rozprávku o tom, ako kamaráti z Papinkova hľadali v šlabikári písmenká a príbeh o tom, kam sa Ťapko s Fúzikom vybrali na výlet. Pomôžte veselej Arielke vymyslieť meno pre lienku a rozhodnite, či Alex z obľúbeného komixu prinesie pani učiteľke macka, autíčko alebo zlomenú ceruzku.

Tí, ktorí túžia na konci leta ešte trošku cestovať, sa môžu s Dinkom vybrať na púšť a pomôcť mu pri hľadaní odpovede na otázku: Som jediný dinosaurus na Zemi?

Všetkých lúštiteľov potešia zaujímavé krížovky, úlohy a hádanky, napríklad táto:

Na obrázku v šlabikári,
spoznáte ho všetci vari.
Pri písmene J ho máte,
pichliače má na kabáte.

Čo je to?