VRABČEK č. 2 – október 2017

časopis Vrabček október 2017 obálkaZ októbrového čísla vyberáme

Októbrové slniečko listovalo v časopise Vrabček a veľmi sa tešilo. Zistilo, že októbrový Vrabček je farebný, pestrý, zaujímavý a mimoriadne zábavný.

V októbrovom čísle časopisu Vrabček nájdete veľa básničiek, napríklad básničky pre hladné brušká, pohybové básničky, pri ktorých si veselo zacvičíte a básničky na precvičenie písmena R.

Vyberte sa na jarmok so psíkom Drobčekom, pomôžte psovi Dunčovi z Papinkova vystrúhať svetlonosa z tekvice, zájdite s Dinkom do dažďového pralesa a prečítajte si príbeh o tom, či sa kocúrik Murko stal pomocným kontrolórom ovocia.

Pripravte si dobré nožnice, lebo v októbrovom čísle vás čaká veľa vystrihovačiek, napríklad Murkov ovocný tanier, veselé myšičky a prekrásna veverička. Spravte si aj ovocný a zeleninový košíček od Vrabčeka, pri ktorom sa naučíte anglické názvy ovocia a zeleniny.

Vo vašom obľúbenom komixe sa dozviete, ako vysoko vyletel šarkan, ktorého si Alex vlastnoručne vyrobil. Veselá Arielka vám prezradí, prečo psíky nechodia na prechádzku so slimáčikmi.

Milí kamaráti, nezabudnite na to, že október je Mesiac úcty k starším. Pripravte svojim starým rodičom malé prekvapenie. V časopise Vrabček nájdete niekoľko námetov na pekný darček.

Potešte babičku a dedka peknou básničkou, napríklad takouto:

Tajomstvo

Ľúbim svoju babičku,
pohladkám ju po líčku.
Ľúbim svojho deduška,
šepnem mu to do uška.