VRABČEK č. 8 – apríl 2017

Z aprílového čísla vyberáme

časopis Vrabček apríl 2017 obálkaApríl je veselý mesiac. Začína sa prvým aprílom, kedy si každý z každého robí žarty. Dobrá nálada nás neopúšťa ani v ďalších aprílových dňoch. O zábavu sa nám stará počasie. Veď kto by to nemal rád? Chvíľu slnko, potom mraky, apríl býva predsa taký. O tom vás presvedčí žabka v leporele o počasí. Všetkých určite poteší aj vystrihovačka žabky.

Zábavná je aj Veľká noc. Na Veľkú noc sa chystajú zvieratká z Papinkova, aj Drobček s Belkou. Všetkým čitateľom spríjemní Veľkú noc vystrihovačka veľkonočný zajačik.

Apríl je Mesiac lesov. O tom, aké rastliny rástli v ére dinosaurov, vám porozpráva Dinko. A nielen to. V obrázkových dinohádankách sa dozviete napríklad, ktorý kvet je najväčší na svete alebo prečo sú mäsožravé rastliny hladné.

Viete, že za lekára stromov sa považuje ďateľ, a nie moriak? Že kráľom oblohy je orol, a nie sýkorka? Potom určite ľahko vyriešite celý Vševedkov vtáčí minikvíz, aj Vševedkove nelietavé hádanky.

Keď nebudete môcť večer po veselom aprílovom dni zaspať, vystrihnite si Murkovu vystrihovačku Deň a noc, vyfarbite maľovanky z Mesiaca, uhádnite hádanky z oblohy a prečítajte si príbeh o tom, ako Ťapko s Fúzikom vyriešili vážny problém s mesiacom.