VRABČEK č. 7 – marec 2017

Z marcového čísla vyberáme

časopis Vrabček marec 2017 obálkaMarec je nádherný mesiac. Zima už stráca svoju silu
a na dvere klope jar. Privítajte jar s košíčkom plným krásnych jarných básničiek od Jany Belašičovej.

Naučte sa niektorú z nich a zopakujte si ju pri strihaní a lepení jarného košíčka, ktorý nájdete na zadnej strane marcového čísla časopisu Vrabček.

Kým priletia prvé lastovičky, vystrihnite si lastovičky, ktoré pre vás pripravil zvedavý Murko, uhádnite jarné hádanky a naučte sa anglické jarné slovíčka. Viete, napríklad, že snežienka sa povie po anglicky snowdrop? Vy to možno viete, ale Ťapko s Fúzikom asi nie. Napriek tomu sa vybrali hľadať prvú snežienku. Dohodli sa, že kto ju prvý nájde, bude kráľom tejto jari. Ste zvedaví, ako to dopadlo? Dozviete sa to na strane 30.

Prvú snežienku našla aj veselá Arielka. Teraz rieši tento problém – snežienka je posol jari, a či osol jari? Jedno je však isté. Arielka je celkom iste posol loptošov, lebo keď niekam príde, vždy čosi vyvedie.

Marec je Mesiac knihy. V marci si preto treba pripomenúť všetky rozprávkové postavičky. Vedeli ste, že aj kozliatka a trpaslíci musia riešiť úlohy z matematiky a gramatiky? Pomôžte kozliatkam vyriešiť sedem matematických úloh a trpaslíkom sedem gramatických úloh. Nebojte sa, nie sú veľmi ťažké. Keď úlohy vyriešite, zahrajte si divadielko O troch prasiatkach s krásnymi bábkami zo strany 27.