VRABČEK č. 6 – február 2017

Z februárového čísla vyberáme

časopis Vrabček február 2017Február je posledný zimný mesiac, je fašiangový mesiac a vďaka Valentínovi v kalendári, aj srdiečkový mesiac. Všetky tieto témy nájdete vo februárovom čísle časopisu Vrabček.

Hneď na prvej dvojstrane vás zabavia veselé zimné básničky.

Poskladajte si leporelo o tom, ako sa tučniačik učil zimné športy. Nezabudnite si spraviť aj vystrihovačku smelého tučniaka.  Zimnému športu, konkrétne hokeju, sa venuje komixový hrdina Alex. Nezabudnite na hokejové SUDOKU a na športové hádanky.

So zimným športom zažila napínavý zážitok aj Arielka. Zlákali ju sánky, ktoré zbadala na kopci. Prečo by sa na nich nespustila? Keď môžu deti, môže predsa aj ona. Či to bol dobrý nápad, zistíte, keď si prečítate Arielkin príbeh s názvom Sánky.

Kým niektorí kamaráti z časopisu Vrabček športujú, zvedavého Murka zaujala iná téma – fašiangy a karneval. Vystrihnite si čiapku pre šaška, ktorú môžete použiť napríklad aj pri výrobe pozvánky na karneval.

Na fašiangovú zábavu sa vybrali aj Ťapko s Fúzikom. Zabávali sa výborne, akurát nevedeli, či Ťapko tancuje s Lilou a Fúzik s Lolou alebo či Ťapko tancuje s Lolou a Fúzik s Lilou. O tom, prečo to tak bolo, sa dozviete z príbehu na strane 28.

Ak máte šikovné ručičky, iste privítate krásne nápady na srdiečkové obrázky.