VRABČEK č. 5 – január 2017

Z januárového čísla vyberáme

časopis Vrabček január 2017 obálka

Január je zimný mesiac a sneh sa sype aj z januárového čísla časopisu Vrabček. V jednej zo zimných básničiek na prvej dvojstrane sa hovorí: Zobudil sa zajko zrána, hľadí na svet po očku, všetky stromy v našom lese majú bielu čiapočku. Snežilo aj v príbehu o Drobčekovi a Belke, ba aj v príbehu o Ťapkovi a Fúzikovi. Alex z komixu si chcel postaviť snehuliaka uprostred izby a veselá Arielka zistila, že sneh je biely ako cukor a studený ako zmrzlina. Edko Vedko Vševedko sa spýta, či majú deti od mrazu zelené alebo červené líčka a či keď mrzne, tak je pod nulou alebo nad nulou.

Zima nie je však len plná radostí, ale aj starostí. Kocúrik Murko sa od sýkorky dozvie, že je hladná. Hlad trápi aj Čimka a Čimku z peknej rozprávky Anky Tanky Čítanky.

Vo februárovom čísle nájdite krásne vystrihovačkyvtáčatká na zimnom okienku, snehuliaka a snehuliačkunovoročné prasiatko pre šťastie.

Dinko vám prezradí zaujímavosti o rohatých dinosauroch a vďaka obrázkovým dinohádankám zistíte, že aj niektoré dnešné živočíchy sú ozdobené rohmi

Iba v časopise  Vrabček nájdete na vnútornej dvojstrane prekrásny kalendár s maľovankami zvieratiek na rok 2017.