VRABČEK č. 7 – marec 2021

Z marcového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

marec je prvý jarný mesiac a jar sa na vás usmeje aj z marcového čísla časopisu Vrabček.

Zvedavý kocúrik Murko vám prezradí, prečo je snežienka posol jari.

Poteší vás jarné SUDOKUjarné hádankyjarné lúšteninky a jarný komix o Alexovi a Xénii.

Marec je aj Mesiac knihy. Vaši obľúbení kamaráti Ťapko a Fúzik sa prvýkrát ocitli v knižnici. Boli tam knihy veľké, malé, tučné, chudé, modré, žlté, červené,… Prečítajte si marcový príbeh o Ťapkovi a Fúzikovi a dozviete sa viac.

Vaša kamarátka Arielka našla rozprávkovú knihu a chcela vedieť, či jej zlatá rybka splní tri želania. Zlatá rybka bola unavená, a tak sa dohodla s Arielkou, že jej splní jedno jediné želanie. Ste zvedaví, čo si Arielka želala?

Mamka Ježatá a ocko Ježatý, z rozprávky Spachtoško z rubriky Moje prvé čítanie, sa snažili zobudiť malého Ježka. Ježko však spal a spal, a zdalo sa, že bude spať až do leta, do jesene, a možno až do zimy. Alebo žeby nie? Podarilo sa nakoniec Ježka zobudiť?

Chceli by ste vedieť, ako sa vyrábali prvé knihy? Viete, prečo nemôže byť stále jar? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovie kamarát Dinko.

Verte, a či neverte, cez zimu sa narodil macko Brumko a na jar sa vybral na prvú prechádzku. O tom, ako sa mu vonku páčilo, sa dozviete z rozprávkového leporela.

Vrabček pre vás pripravil vystrihovačku dvoch medvedíkov a leporelo o mackovi na prvej prechádzke. Vystrihnite si aj kocúrika so snežienkamihrnčeky pre budúcich prvákov a krásny pozdrav od slniečka.

Prečítajte si pekné jarné básničky od Jany Belašičovej, napríklad túto:

Muzika

Sedí vrabec na konári,
od radosti čviriká,
páči sa mu prenáramne
prvá jarná muzika.

– Čvirik-čvirik, – nahlas spieva,
šuchorí sa na kríčku,
celú zimu sa vraj učil
prvú jarnú pesničku.

časopis Vrabček marec 2021