VRABČEK č. 6 – február 2021

Z februárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

február je posledný zimný mesiac, a preto je februárové číslo časopisu Vrabček plné snehuliakov, cencúľov a závejov.

Vašej kamarátke Arielke sa zle chodí po stvrdnutom snehu. Preto sa rozhodla, že si vyskúša čižmičky. Prvé boli tvrdé, v druhých bolo mokro a v tretích čosi veľmi smrdelo. Čo myslíte? Ktoré si vybrala? Odpoveď nájdete v príbehu ARIELKA a čižmy.

Alexa z obľúbeného komixu ALEX A XÉNIA zlákali snehové vločky a chcel sa ísť sánkovať. Keďže mal zlomené sane, hľadal iné možnosti. Zapojte sa do súťaže a pomôžte Alexovi pri rozhodovaní o sánkovačke.

„V jedno zimné ráno zajka Jojka zo Zajkova prekvapilo čosi nevídané. Zo strechy rástla mrkva!“ – takto sa začína rozprávka Mrkva z rubriky MOJE PRVÉ ČÍTANIE. Prečítajte si ju, aby ste sa dozvedeli viac.

Chceli by ste vedieť, aké šišky nechutia veveričkám? Alebo ktorá je najjasnejšia hviezda nočnej oblohy? Odpovede na tieto, ale aj na ďalšie otázky, vám prezradí DINKO, malý dinosaurus, ktorý sa, nevedno ako a nevedno prečo, ocitol v tomto svete.

Tých, ktorí radi strihajú, potešia pekné VYSTRIHOVAČKY – farebné čižmičky, veselí snehuliaci aj pekné vtáčatká.

Februárové číslo je plné zaujímavých úloh. Vyriešte úlohy zo SnehuliakovaSUDOKU zo zimného svahu a minikvíz z nočnej oblohy.

Vylúštite februárové zimné lúšteninky, aj Vrabčekovu maxikrížovku. Nezabudnite uhádnuť uzimené hádanky, napríklad túto:

Na ulici čaká pánko,
všetkým želá biele ránko.
V snehu stojí celkom bosý,
miesto nosa mrkvu nosí.
Čo je to?

časopis Vrabček február 2021