VRABČEK č. 5 – január 2021

Z januárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

vstúpili sme do nového roka a všetci si želáme, aby bol pekný a farebný. Pekné a farebné je aj januárové číslo časopisu Vrabček.

V januári kraľuje pani Zima a pomáha jej maliar Mrázik. Verte, a či neverte, Mrázik chce svojimi mrazivými obrázkami potešiť všetkých. Čo myslíte? Čo namaľuje kohútikovi, zajkovi, mačičke, ovečke a slniečku? Všetko sa dozviete z rozprávkového leporela Mrázik.

Vrabček pre vás pripravil vystrihovačku Mrázika so snehovými vločkami.

Zo zimy sa tešil aj zajko Bojko. Ale len dovtedy, kým nezbadal veľkého bieleho panáka. Hovorí sa, že strach má veľké oči. Zistil to aj zajko Bojko z rozprávky Snehuliak, z rubriky Moje prvé čítanie.

Sneh zasypal aj papinkovský dvor a kamaráti z Papinkova sa rozhodli, že si postavia snehuliaka. Nakoniec si namiesto obyčajného snehuliaka spravili kuchárika, ktorý možno navarí polievku zo snehových vločiek.

Alex a Xénia z obľúbeného komixu trávia dlhé zimné večery doma s hračkami. Alex má, ako vždy, úžasné nápady, ktoré sa vám iste budú páčiť.

Uhádnite hádanky z detskej izby a vyriešte sudoku z hračkárstva.

Vaši kamaráti Ťapko a Fúzik vás pozvú do svojej detskej izby a prezradia vám, ako sa hrajú s vláčikom. Skúsite to aj vy?

Pre všetkých, ktorí radi strihajú, pripravil Vrabček vystrihovačky. Okrem Mrázika si môžete spraviť líštičku, ktorá túži po bielom kožúšku a krásneho hojdacieho koníka.

Na vnútornej dvojstrane nájdete pekný dinosaurí kalendár na rok 2021. Keď si vyfarbíte januárového dinosaura z kalendára, naučte sa niektorú z básničiek od Jany Belašičovej. Napríklad túto:

Snehuliak

Snehuliačik očkom gúľa,
na večeru cencúľ cmúľa.
Má dnes veru veľké šťastie –
husto sneží a on rastie.

Nahlas volá: – Sláva, sláva!
Rastie bruško, rastie hlava.
Vetrík fúka, mrázik mrazí,
nič mu šťastie nepokazí.

časopis Vrabček január 2021