VRABČEK č. 4 – december 2020

Z decembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

aj vy to počujete? Vianoce už klopú na dvere! Počítajte dni do Vianoc a čítajte časopis Vrabček.

Decembrové číslo vás milo prekvapí vianočnou náladou. Na Vianoce sa totiž pripravujú všetci vaši časopisoví kamaráti.

Zvieratká z Papinkova sa najprv nevedeli dohodnúť, ako ozdobia vianočný stromček. Nakoniec boli všetci spokojní. Alebo žeby nie celkom?

Drobček a Belka z maľovaného čítania sa vybrali na vianočné trhy a zvedavý Murko sa snažil so snehuliakom zabezpečiť, aby na Vianoce snežilo.

K Alexovi a Xénii z vášho obľúbeného komixu prišla na Vianoce nečakaná návšteva a nevedia, čo majú spraviť. Čo by ste im poradili?

Na vnútorných dvanástich stranách nájdete DINOVINY – špeciálne vianočné vydanie s napínavým vianočným príbehom. Celý príbeh sa začne volaním o pomoc. Kto volal o pomoc? Čo sa stalo a či sa nakoniec všetko dobre skončilo, sa dozviete, keď vyriešite veľa zaujímavých a zábavných úloh.

V decembrovom čísle sú krásne vystrihovačky. Vystrihnite si peknú krabičku, do ktorej môžete uložiť malé vianočné prekvapenie.

Spravte si vianočného snehuliaka, vianočnú zvoničku a vianočné pozdravy.

Vrabček pre vás pripravil aj vianočné bábky, zajka, psíka a kocúrika, s ktorými si môžete zahrať divadielko na motív rozprávky Vianoce z rozprávkového leporela.

Na vnútornej dvojstrane na vás čaká krásny adventný kalendár. Každý deň od 1. decembra až do Vianoc  si vyfarbite jeden obrázok.

Predvianočný čas vám spríjemnia aj pekné básničky od Jany Belašičovej, napríklad táto:

Stromček

Cupi-lupi, cupi-lupi,
beží Murko do chalupy.
Hop a skok, hop a skok,
odrazu má ťažký krok.

Veď na chrbte stromček vláči,
Micke sa len veľký páči.
Tak sa snaží, hop a skok,
na Vianoce každý rok.

časopis Vrabček december 2020