VRABČEK č. 3 – november 2020

Z novembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

novembrové dni sú stále kratšie a kratšie a dlhé večery sú ako stvorené na čítanie časopisu Vrabček.

Stalo sa vám už niekedy, že vás uprostred noci zobudil Mesiac, veľký ako koláč od babičky? Ježej slečne Saške sa to veru stalo. Ak chcete vedieť, či si poradila s takýmto koláčovým Mesiacom, prečítajte si rozprávku Mesiac z rubriky Moje prvé čítanie.

Zvedavý Murko vám prezradí, prečo je chryzantéma strapatá.

Alex a Xénia z vášho obľúbeného komixu išli do školy cez jesenný park. Alexa zaujala veľká kopa lístia,….. ale viac vám už neprezradíme.

Prečítajte si príbeh Ťapka a Fúzika, v ktorom sa dozviete, že aj listy zo stromov majú listové tajomstvá. Fúzikovi dokonca niektoré svoje tajomstvá pošepkali do uška.

November je posledný mesiac pred zimným obdobím a je najvyšší čas pripraviť sa na zimu. Vedia to aj Drobček a Belka z Maľovaného čítania, a preto sa vybrali do lesa, aby sa rozlúčili s kamarátmi, ktorí sa chystajú na zimný spánok.

Vystrihnite si Rozprávkové leporelo a prečítajte si rozprávku o ježkovi, ktorý na poslednú chvíľu zistil, že má deravú perinu.

Spravte si aj peknú vystrihovačku s lesnými zvieratkami.

Vylúštite krížovky, vyriešte školské úlohy, naučte sa anglické názvy farieb, uhádnite listové hádanky, poskladajte rozstrihaný obrázok a listové SUDOKU. Vyfarbite všetky maľovanky, prečítajte si odpovede na Dinkove zvedavé otázky a vystrihnite si krásnu líštičku s kabelkou.

Určite vás potešia aj básničky od Jany Belašičovej, napríklad táto:

PRŠÍ

Hopi-hopi, ťapky-ťapky,
skáču na zem veľké kvapky.
Na okná nám robia stopu,
klopi-klopi, smelo klopú.

Veselo sa kvapka smeje,
teší sa, že zasa leje.
Kvapi-kvapi, kvapi-kvap,
skočí rovno pod odkvap.

časopis Vrabček november 2020