VRABČEK č. 2 – október 2020

Z októbrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

október je farebný a veselý mesiac. Listy sa pýšia novými farbami, vetrík nám nezbedne strapatí vlasy a slniečko sa na nás zubato usmieva. Aj októbrové číslo časopisu Vrabček je farebné a veselé.

Maľovaná básnička Jabĺčko rozpráva o jabĺčku, ktoré sa gúľalo v tráve a stretlo mravčeka, včielku, slimáčika, lienku, mušku, krtka a červíčka. Ak chcete vedieť, čo sa s jabĺčkom stalo, musíte básničku prečítať až do konca.

V rozprávke z rubriky Moje prvé čítanie sa dozviete, prečo sa myšky už nemusia báť hladného kocúra Mura.

Chceli by ste vedieť, aká je najčastejšia farba očí, alebo čo sa na jeseň deje s listami stromov? Odpovede na tieto, ale aj na ďalšie otázky, vám prezradí kamarát Dinko.

Ťapko s Fúzikom roztĺkali zázračné orechy od babičky a dúfali, že v nich nájdu poklad. Vedeli, že babička by celkom iste nedala do orechov šaty pre Popolušku. Veď načo by im boli! Prečítajte si príbeh Ťapka a Fúzika a zistite, ako to všetko naozaj bolo.

Určite vás poteší rozprávkové leporelo o strážcovi Dunčovi, ktorý, napriek tomu, že má veľmi dobré srdce, stráži záhradu naozaj svedomito.

Vystrihnite si strážcu Dunča z leporela a zahrajte si divadielko na motív leporela.

V októbrovom čísle nájdete aj iné pekné vystrihovačky. Čaká na vás pávpísmenkové šarkanyanglické ovocie a zelenina a krásna veselá myška s melónom, ktorú nájdete na zadnej strane časopisu.

Keďže jeseň je aj obdobím veľkých tekvíc a malých tekvičiek, naučte sa jednu z mnohých básničiek od Jany Belašičovej.

Novina

K tekvici sa náhli osa,
sadla si jej na kraj nosa.
– Heš-heš, heš-heš, milá osa,
odleť rýchlo z môjho nosa!

Smelá bola táto osa,
šepla jej na kraji nosa:
– Skôr, než spadne ranná rosa,
spravia z teba svetlonosa.

časopis Vrabček október 2020