VRABČEK č. 8 – apríl 2021

Z aprílového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

apríl je plný prekvapení a plné prekvapení je aj aprílové číslo časopisu Vrabček.

V rozprávke z Papinkova sa dozviete, že psa Dunča prekvapili blšky. Najprv sa zdalo, že sa Dunčo dobre zabáva, lebo sa chichotal a chichotal. Ale po chvíli sa mu blšky v kožuchu prestali páčiť. Čo myslíte, milé deti, zbavil sa Dunčo blšiek alebo ich ešte stále má v kožuchu?

Alex a Xénia, z vášho obľúbeného komixu, sa vybrali do parku. Alex si chcel spraviť fotku pri peknej fontáne, ale nastal problém. Milé deti, rozhodnite, ako by mal príbeh pokračovať a zapojte sa do súťaže.

Nezabudnite vyriešiť sudoku z parku a uhádnuť hádanky z parku.

Vaša kamarátka Arielka sa ocitla na myšacej svadbe. Všetci hopsali, dupkali, cupkali, skákali a spievali, až kým sa nezjavil ?????Čo myslíte, kto?

Vystrihnite a poskladajte rozprávkové leporelo od Vrabčeka a prečítajte si rozprávočku o sliepočke, ktorá zniesla vajíčka. Určite vás poteší aj pekná vystrihovačka sliepočky.

Zvedavý kocúrik Murko pre vás pripravil jarnú vystrihovačku s maľovankou.

Na zadnej obálkovej strane nájdete krásnu vystrihovačku veselej farebnej stonožky.

Vyriešte všetky školské úlohy, vylúštite lúšteninky a maxikrížovku, vyfarbite všetky maľovanky, vystrihnite všetky vystrihovačky, zapojte sa do súťaží a oboznámte sa so zaujímavosťami o zvieratkách a o prírode. Prečítajte si všetky rozprávky a básničky, napríklad túto od Jany Belašičovej.

Silák

Myšiak Mišo, hoc je malý,
napína si myšie svaly.
Robí zhyby, robí skoky,
trénuje si brucho, boky.

Výskok, preskok, nastokrát,
skúša Mišo veľmi rád.
Veď túži mať veľké svaly,
aby sa ho mačky báli.

časopis Vrabček apríl 2021