VRABČEK č. 4 – december 2019

Z decembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, mnohí z vás považujú december za najkrajší mesiac v roku a tešia sa na Vianoce. Aj Vrabček sa teší na Vianoce, a preto je decembrové číslo v znamení Vianoc.

Na vnútorných 12 stranách nájdete DINOVINY – ŠPECIÁLNE VIANOČNÉ VYDANIE s napínavým vianočným príbehom na pokračovanie, v ktorom sa Dinko vybral na Vianoce do Papinkova. Presne do toho Papinkova, kde žijú vaši časopisoví kamaráti – pes Dunčo, sliepka Kotkoda, kobylka Vanilka, zajko Dupitajko a prasiatka Ičko, Mičko a Kvičko. Čaká vás veľa zábavných úloh a krásny adventný kalendár s vianočným pexesom.

Prečítajte si príbehy o tom, ako zvieratká z Papinkova písali pohľadnice, ako boli Drobček a Belka z maľovaného čítania na vianočných nákupoch, ako zvedavý Murko zbadal vo vani kapra, ako komixoví hrdinovia Alex a Xénia piekli medovníčky, ako si veselá Arielka všimla hviezdičky na strome, ako kocúrik a mačička zdobili vianočný stromček a ako vaši obľúbení kamaráti Ťapko a Fúzik zvládli predvianočné upratovanie.

Tých, ktorí radi strihajú, potešia rybičky z Murkovej vystrihovačky s maľovankou, vianočný obrázok s hádankou, medovníkové SUDOKU, Arielkine vianočné hviezdičky, Dinkova vianočná pohľadnica, rozprávkové leporelo, v ktorom sa dozviete, či sa vianočný stromček zmestí do kurína, vystrihovačka stromu, ktorý si môžete ozdobiť podľa vašich predstáv a na zadnej strane nájdete aj ovečku a barančeka s vianočnými lampášikmi.

V decembrovom čísle je veľa pekných vianočných básničiek od Jany Belašičovej, napríklad táto:

Vianočné prekvapenie

Vezie hviezda na vozíku
prekvapenia pre deti,
vozík je však trochu starý,
z Mliečnej cesty vyletí.

Mesiačik sa popod fúzy
nenápadne chichoce,
že z oblohy miesto dažďa
padajú dnes Vianoce.

časopis Vrabček december 2019