VRABČEK č. 3 – november 2019

Z novembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, novembrový vetrík je veľmi nezbedný a rád rozfúkava nielen farebné listy, ale aj farebné stránky časopisu Vrabček.

V novembrovom čísle si prečítajte pekné rozprávočky.

Kamaráti z Papinkova zistia, že Martin sa rád vozí na bielom koni a ježko z Maľovaného písania sa od Drobčeka a Belky dozvie, prečo jeho jedlička nikdy nebude žltá ako slniečko, oranžová ako pomaranč, ba ani červená ako srdiečko.

Určite si prečítajte aj rozprávku Pred zimou, v ktorej sa dozviete, že ježko Dežko sa celú jeseň bezstarostne kotúľal dolu briežkom a nemyslel na zimu. Ale nebojte sa, v zdraví prežije až do jari a to vďaka svojmu, tak trochu špekulantskému nápadu.

Veselá Arielka stretla na prechádzke čiernu mačkuPrečo bola mačka celá čierna? Spadla do čiernej farby? Spadla do smoly? Spadla do komína? Prečítajte si rozprávku a všetko sa dozviete.

Vystrihnite a poskladajte si pekné rozprávkové leporelo o tom, ako sa macko Brumko pripravoval na zimu a v poslednej chvíli zistil, že nemá perinu.

Zaiste vás poteší aj vystrihovačka Ospalý macko, ktorý jedným očkom už asi drieme.

Vystrihnite a vyfarbite si slimáčika a nezabudnite na vystrihovačku na zadnej strane časopisu, kde na vás čakajú veselé bábky. S kocúrikom, veveričkou, mackom a škrečkom si môžete zahrať minidivadielko Cesta do mesta.

Keď bude škaredé počasie a kvapky dažďa budú stekať dolu oknom, hádajte s Ťapkom a Fúzikom veselé kreslené hádanky. Napríklad túto:

En ten tyčky, dve farbičky,
kreslím čosi pomaličky.
Má to chobot, uši k tomu,
nepríde to k nášmu domu.

Čo je to?

časopis Vrabček november 2019