VRABČEK č. 2 – október 2019

Z októbrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, október je farebný, pestrý a zábavný mesiac. Farebné, pestré a zábavné je aj októbrové číslo časopisu Vrabček. Je plné ovocia, zeleniny a iných plodov, ktoré prináša vo svojom košíčku pani Jeseň.

Zvedavý Murko vám prezradí, že jabĺčko z obrazu sa nedá zjesť a navrhne vám, aby ste si nakreslili zátišie s ovocím.

Alex a Xénia z vášho obľúbeného komixu nájdu na jesennej prechádzke gaštany. Alex sa rozhodne, že sa postará o gaštany bez domova. Ste zvedaví, ako to dopadne? Prečítajte si komix a nakreslite, ako by mal príbeh pokračovať.

Aj veselá Arielka sa na vychádzke zatúlala pod veľký gaštan. Našla tam pichľavú guľku a bola si na sto percent istá, že je to ježko. V októbrovom príbehu o Arielke sa dozviete, či to tak naozaj bolo.

Prečítajte si aj rozprávku o tom, prečo kocúrik Mňauko a zajko Hopko pomáhali ujovi Kalerábikovi.

Drobček a Belka z maľovaného čítania sa snažili pomôcť šarkanovi uväznenému na strome a kamaráti z Papinkova zasa riešili veľkú záhadu, či môže byť slniečko zubaté alebo nie.

Tých, ktorí radi strihajú a lepia, potešia krásne vystrihovačky. Čaká na vás šikovný zajko so zeleninkou a ježko Bežko s ovocím.

Október je Mesiac úcty k staršímPotešte babičku a dedka milým úsmevom a peknou básničkou od Jany Belašičovej z časopisu Vrabček. Napríklad takouto:

časopis Vrabček október 2019

Jabĺčko z lásky

Keď som išla za babičkou,
jedno malé jabĺčko,
zo stromu mi zamávalo,
zavoňalo sladučko.

Dočiahla som na vetvičku,
vo vrecku ho mám,
mojej milej babičke ho
z veľkej lásky dám.

Hruštička z lásky

Keď som išiel za deduškom,
jedna malá hruštička,
zo stromu mi zamávala,
zavoňala trošička.

Dočiahol som na vetvičku,
vo vrecku ju mám,
najmilšiemu dedkovi ju
z veľkej lásky dám.