VRABČEK č. 5 – január 2020

Z januárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, prišiel január a s ním aj nový rok. Aký bude, nevieme. Vieme však, čo nájdete v januárovom čísle časopisu Vrabček.

Na vnútornej dvojstrane vás poteší prekrásny kalendár na rok 2020. Vyfarbite si koníky a zaveste si ho do izbičky.

Na začiatku nového roka si zvykneme dávať novoročné predsavzatia. Spravila to aj vaša obľúbená kamarátka Arielka. V januárovom príbehu o Arielke sa dočítate, aké novoročné predsavzatie si dala a či sa jej ho podarilo dodržať.

Aj Alex, z komixu Alex a Xénia, sa rozhodol, že v novom roku bude žiť zdravšie. Presviedčal Xéniu, že platí: „V zdravom tele, zdravý duch!“, „Kto vzduch dýcha, menej kýcha!“, „Zdravie v bruchu, je to v suchu!“ a „Spánok zdravý, šťastie spraví!“. O tom, ako bude príbeh pokračovať, rozhodnete vy, milí kamaráti. Stačí, keď sa zapojíte do súťaže a vyberiete jednu z troch možností.

Nevedno, či bude v januári veľa snehu, ale jedno je isté. V januárovom čísle časopisu Vrabček je snehu dosť. Dokonca toľko, že v Papinkove bola kalamita.

V snehu sa musel brodiť aj zvedavý kocúrik Murko. Pritom sa od snehuliaka dozvedel, že snehuliaci nejedávajú mačacie granule a nepijú mliečko.

Aj Ťapko s Fúzikom chceli nakŕmiť snehuliaka. Ponúkali mu jablko, kapustu, dokonca aj vianočku. Ale snehuliak sa len mračil a mračil. Taký bol veru prieberčivý!

Vystrihnite si snehové vločkyobrázok z oslavy ľadových medveďov, novoročné sudoku, veselého vrabčeka, rozprávkové leporelo o tom, ako vrabček prežíva všetky mesiace v roku a obrázkovú kocku, s ktorou sa naučíte počítať do 6.

Prečítajte si pekné zimné básničky od Jany Belašičovej, napríklad túto:

Maliar

Rozbehol sa maliar mrázik
šírym krajom veselo,
polia, lúky, ba aj lesy
pomaľoval nabielo.

Minul mrázik všetku farbu,
teraz sedí na veži,
hompáľa tam nožičkami,
čaká, kedy nasneží.

časopis Vrabček január 2020