VRABČEK č. 6 – február 2023

Z februárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

február je posledný zimný mesiac a zimné je aj februárové číslo časopisu Vrabček.

Snehu naváľalo nielen v niektorých oblastiach Slovenska, ale aj v Papinkove. Prečítajte si rozprávku o tom, ako pes Dunčo odhŕňal sneh z dvora, a pritom skoro prišiel o svoj byt.

Vďaka zvedavému kocúrikovi Murkovi sa dozviete, prečo sa zvieratká a vtáčatá nevedia dočkať jari a ako im dobrí ľudia pomáhajú.

Vaša kamarátka Arielka si všimla zvláštne kvety na okne. Neboli farebné ako iné kvety, ba ani nevoňali ako iné kvety. Nepodobali sa ani na ruže, ani na tulipány, ani na púpavy, ani na fialky, dokonca ani na zvončeky. Viac sa dočítate v príbehu o Arielke.

Prečítajte si aj zimnú príhodu Ťapka a Fúzika. Keď sa vracali zo sánkovačky, zbadali na snehu zvieratko, ktoré malo ešte spať zimným spánkom. Čo myslíte, čo Ťapko a Fúzik spravili?

Viete, prečo polárnej líške nie je zima a prečo je kýchanie veľmi dôležité? Na tieto a na ďalšie otázky nájdete odpoveď v rubrike Dinosaurie zvedavé otázky. Vyfarbite si dinosauriu maľovanku o Dinkovi, ktorý v zimnom lese stretol zajka a líštičku. Nezabudnite vyriešiť dinozáhadu.

„Zajko Uško, jasná vec, vždy túžil byť športovec…“ Takto sa začína rozprávkové leporelo o zajkovi, ktorý skúšal rôzne zimné športy. Nakoniec si vybral, najlepšie, ako mohol.

Vo februárovom čísle časopisu Vrabček nájdete karnevalové úlohysudoku zo zimnej skrine, krásne geometrické pexesokomiks o Alexovi a Xénii, maľovankyrozprávkové leporelodoplňovačkysúťažekrížovky a krásne vystrihovačky, napríklad zimný les, športovca zajka a veselé sovičky.

Nezabudnite si prečítať pekné básničky od Jany Belašičovej. Napríklad túto.

Jana Belašičová

Vtáčik

Sedí vtáčik na konári,
šuchorí si krídelká,
mrázik mrazí, vietor fúka,
zima je mu preveľká.

Pomôžte mu, zachráňte ho,
milé dobré detičky,
za odmenu zaspieva vám
pieseň z jarnej vetvičky.

časopis Vrabček február 2023