VRABČEK č. 6 – február 2022

Z februárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

február je krátky mesiac, a tak sa poponáhľajte, aby ste stihli prečítať celé februárové číslo časopisu Vrabček.

Vonku je poriadna zima a aj vaši časopisoví kamaráti zažívajú zimné dobrodružstvá.

Alex a Xénia z obľúbeného komixu si na zimnej prechádzke všimli premrznutého a hladného vtáčika. Dobrák Alex mu chcel pomôcť a rozmýšľal nad viacerými možnosťami. Zapojte sa do súťaže a pomôžte Alexovi vybrať najlepšie riešenie.

V Papinkove husto snežilo a snehu bolo toľko, že sliepka Kotkoda ledva vyšla z kurína. Takto sa začína ďalší príbeh kamarátov z Papinkova. Dozviete sa v ňom, komu sa nelenilo, komu sa lenilo a ako sa to napokon všetko skončilo.

Aj vaša kamarátka Arielka sa brodila v hustom snehu. Odrazu jeden závej zamňaukal a vykuklo z neho mačiatko, biele ako sniežik, ako sviatočný obrus, ako mliečko, ako šľahačka. Čo myslíte, ako sa volalo?

Prečítajte si aj rozprávku z rubriky Moje prvé čítanie o tom, ako sa zvieratkám darilo tancovať na ľade.

Ťapko s Fúzikom sa tentoraz vybrali na fašiangovú zábavu. Stalo sa tam však čosi nevídané-neslýchané a Fúzik bol najväčším hrdinom večera.

Určite vás potešia pekné vystrihovačky. Spravte si srdiečko zo snehových vločiekmačku Micu-Parádnicu, aj muzikanta tigríka.

Všimli ste si, že niektoré zvieratká vyzerajú tak, akoby si od ľudí požičali rôzne časti oblečenia? To, že tučniak nosí frak a ďateľ červenú čiapočku, to iste všetci vedia. Ale videli ste už napríklad okapiu, tapíra alebo medveďa malajského? Ak nie, nájdete ich v tomto čísle časopisu Vrabček.

Vymaľujte všetky maľovanky, vystrihnite všetky vystrihovačky, vylúštite všetky lúšteninky a naučte sa aspoň jednu básničku od Jany Belašičovej. Napríklad túto.

Zábava

Malá Čimka v kúte vzlyká,
nemá na dnes tanečníka.
Čimko zvolal: – Čim-čim-čim!
Rád si s tebou poskočím.

Hopky-hopky, hop a skok,
otočka a ruky v bok.
Krôčik vľavo a dva vpravo,
všetky tance zvládli hravo.

časopis Vrabček február 2022