VRABČEK č. 5 – január 2022

Z januárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

začal sa nový rok a všetci si želáme, aby bol krásny, šťastný a úspešný. Vstúpte do nového roka s januárovým číslom časopisu Vrabček.

Na vnútornej dvojstrane nájdete krásny rozprávkový kalendár na rok 2022. Vyfarbite si rozprávkové postavičky a zaveste si kalendár napríklad do izbičky.

Aj vám sa už niekedy stalo, že ste nemohli nájsť druhú ponožku z ponožkového páru? Potom vás určite zaujme kreslený príbeh Podkolienky o zajkovi Uškovi, ktorý sa chystal na futbal, ale nenašiel dve rovnaké podkolienky.

Veselú ponožkovú príhodu zažila aj vaša kamarátka Arielka, ktorá zistila, že v ponožkách sa ubytovali myšky.

Prečítajte si aj rozprávku Šál z rubriky Moje prvé čítanie a dozviete sa, prečo mačka Micka uplietla kocúrovi Murkovi šál, dlhánsky skoro ako pre žirafu.

Alex z vášho obľúbeného komixu ALEX A XÉNIA stratil čiapku. Čo myslíte? Bude nosiť detskú čiapku, ktorá je mu malá alebo šašovskú čiapku na karneval? Alebo mu Xénia dovolí nosiť obľúbený klobúk? Zapojte sa do súťaže a dajte Alexovi dobrú radu.

Malý dinosaurus DINKO vám prezradí, prečo kominár nosí šťastie a prečo sa na Nový rok nemá jesť hydina. Dozviete sa aj, kto býva v iglu a či sú tučniaky tučné.

V januárovom čísle nájdete pekné vystrihovačky. Vystrihnite si rozprávkové leporelo o snehuliakoch, novoročné hviezdičky a úžasné novoročné prasiatko pre šťastie. Poskladajte si obrázok s hádankou a vyriešte všetky januárové krížovky a iné lúšteninky.

Naučte sa niektorú zo zimných riekaniek od Jany Belašičovej, ktoré nájdete na prvej dvojstrane. Čo tak túto?

Sniežik

Zakukala kukulienka,
že je snehu po kolienka.
Kuku-kuku, kukuku,
už je sneh aj na buku.

časopis Vrabček január 2022