VRABČEK č. 4 – december 2022

Z decembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

spríjemnite si čas čakania na Vianoce decembrovým číslom časopisu Vrabček. Nájdete v ňom veľa krásnych vianočných básničiek, rozprávok, veľa vianočných úloh a vystrihovačiek.

Pripravili sme pre vás špeciálne vianočné DINOVINY s vianočným príbehomNa dvanástich stranách môžete sledovať napínavý príbeh o tom, ako boli ohrozené Vianoce v Krajine rozprávok. Vyriešte s našimi hrdinami všetky zaujímavé úlohy a pomôžte im zachrániť Vianoce v Krajine rozprávok.

Prečítajte si rozprávku z Papinkova o tom, ako zajko Dupitajko pripravil vianočný darček pre ježka Bežka. Darček bol naozaj krásny, ale nakoniec sa všetko zamotalo.

Milí kamaráti, poznáte nejakú vianočnú koledu? Psík Drobček z maľovaného príbehu a jeho kamarátka Belka sa rozhodli, že si zopakujú koledy a budú chodiť od domu k domu a koledovať. Nakoniec s nimi koledovali aj ďalší kamaráti.

Vaša kamarátka Arielka si na chvíľu odbehla od vianočného stola. Na dvore si všimla snehuliaka. Zdalo sa jej, že je akýsi smutný, a preto mu ponúkala vianočné dobroty. Ťažko sa však robí radosť niekomu, kto nemá radosť z ničoho.

Poskladajte si rozprávkové leporelo od Vrabčeka a prečítajte si rozprávku Kapor. Dozviete sa v nej, či aj kapor dokáže plniť želania ako rozprávková zlatá rybka.

V decembrovom čísle časopisu Vrabček nájdete krásne vianočné vystrihovačky, napríklad vianočný mesiačik, vianočný stromček, vianočná rybička, vianoční snehuliaci, vianočné pexeso a vianočné obrázky na strihanie a lepenie.

Prajeme vám krásne Vianoce plné radosti, šťastia, spokojnosti, splnených prianí a pekných chvíľ v kruhu najbližších.

Z pekných básničiek z decembrového čísla časopisu Vrabček vyberáme túto od Jany Belašičovej.

Vianočná básnička

Kráča Mesiac po nebíčku,
zvonček drží na malíčku.
Pozor, pozor! Zvonček padá!
Na vianočný stromček sadá.
Všetko sa hneď zaligoce,
tešíme sa na Vianoce.

časopis Vrabček december 2022