VRABČEK č. 3 – november 2022

Z novembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

v novembri sa skracujú dni a obloha sa mračí viac ako v lete. Novembrové číslo časopisu Vrabček vám však určite zlepší náladu.

Prečítajte si rozprávku z Papinkova. V Papinkove fúkal vietor a odfúkol strechu z chlievika. Kamaráti z Papinkova sa pustili do opravy. Všetci, okrem prasiatok. Ička rozbolelo bruško, Mička uško a Kvička hlava. Prečítajte si príbeh z Papinkova a dozviete sa, či prasiatka zostali bez strechy nad hlavami.

Alex z obľúbeného komixu o Alexovi a Xénii nemohol zaspať, lebo sa mu scvrkla perina. Alebo to bolo inak? Zapojte sa do súťaže a vyberte jednu z možností, ako by mohol príbeh pokračovať.

Vaša kamarátka Arielka si všimla, že v lastovičom hniezde sa čosi hýbe. Žeby už bola jar a lastovička sa vrátila z Afriky? Ak chcete vedieť, čo sa dialo v lastovičom hniezde, prečítajte si novembrový príbeh o Arielke.

Milé deti, viete, ktoré mláďa má po narodení takmer dva metre? Odpoveď na túto otázku vám prezradí Edko Vedko Vševedko. Vylúštite Vševedkovu múdru vetu a vyfarbite krásnu zvieraciu maľovanku.

Vystrihnite a poskladajte si rozprávkové leporelo Leví kráľ. Prečítajte si, čo sa stane, keď si lev nasadí kráľovskú korunu. Vystrihnite si levieho kráľa a zahrajte divadielko na motív rozprávky z leporela.

V novembrovom čísle nájdete aj ďalšie vystrihovačky, napríklad labuť a jesenného vtáčika.

Vyriešte všetky úlohy pre školákov a predškolákov, uhádnite ospalé hádanky, vymaľujte všetky maľovanky, prečítajte si všetky rozprávky a príbehy, zapojte sa do súťaží, vyriešte novembrové lúšteninky a naučte sa aspoň jednu básničku z novembrového čísla. Napríklad túto od Jany Belašičovej.

Zásoby

– Dínom-dánom, dínom-dánom, –
spieva zajko už nad ránom.
Hoc sa zima rýchlo blíži,
zásoby má veľké v chyži.

Tu je mrkva, kapustička,
kúpil si aj teplé tričká.
A tak, ako každý rok,
zahreje ho kožúšok.

časopis Vrabček november 2022