VRABČEK č. 3 – november 2021

Z novembrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

novembrové dni sú občas zachmúrené a zamračené. Spríjemnite si ich časopisom Vrabček.

V novembrovom čísle nájdete veľa pekných rozprávok.

V rozprávke z Papinkova sa dozviete o návšteve kúzelníka, ktorý hľadal nového zajačika do svojho kúzelníckeho klobúka. Zapáčil sa mu zajko Dupitajko z Papinkova.

Vaša kamarátka Arielka na prechádzke stretla neobyčajného vrabca Čimčara Veľkého, ktorý sa chystal odletieť za lastovičkami do Afriky.

Ťapko a Fúzik okúsili nepriazeň novembrového počasia, keď im nezbedný vietor odfúkol obľúbené šiltovky. V príbehu Straty a nálezy sa dozviete, ako sa to všetko skončilo.

Prečítajte si aj rozprávku z rubriky MOJE PRVÉ ČÍTANIE o kohútikovi, ktorému sa nechcelo ráno budiť celý dvor a spoľahol sa na budík od ježka.

Poskladajte si rozprávkové leporelo a vstúpte do rozprávky o myšiakovi, ktorý sa vybral na skusy do sveta.

Od zvedavého kocúrika Murka sa dozviete, kedy sa dáždniky učia lietať. Vystrihnite si aj Murkovu vystrihovačku Dáždniky vo vetre.

Kamarát Dinko pre vás pripravil zaujímavé odpovede na zaujímavé otázky. Dozviete sa napríklad, či existuje letný spánok, či vietor fúka aj na Marse a prečo majú niektoré vtáky na nohách obrúčky.

V novembrovom čísle časopisu Vrabček nájdete krásne vystrihovačkyveľa lúštenia, veľa zábavných úloh a veľa pekných básničiek, napríklad túto od Jany Belašičovej:

Pekný deň

Zavčas rána, v sobotu,
nemal žabiak robotu.
Šepol žabke do ucha:
– Spravme odvar z lopúcha.

Sedia spolu pri lopúchu,
pijú čajík v teple, v suchu.
Nič na práci nemajú,
len tak si tam kvákajú.

časopis Vrabček november 2021