VRABČEK č. 2 – október 2021

Z októbrového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

októbrové číslo časopisu Vrabček je pestré a farebné ako jeseň.

Alexovi z vášho obľúbeného komixu o Alexovi a Xénii sa tak zapáčili jesenné farby, že sa pustil do maľovania izby. Zapojte sa do súťaže a rozhodnite, ako sa tento príbeh skončí.

Vašu kamarátku Arielku zaujala maliarska paleta s farbami a rozhodla sa, že namaľuje lúku rovno na podlahu. Zaťapkala ťap-ťap-ťap, zacupkala cup-cup-cup, zadupkala dup-dup-dup. A čo bolo ďalej, to sa dozviete v príbehu Arielka a farby.

Ťapko s Fúzikom sa tiež rozhodli kresliť. Čo myslíte, čo kreslili? Lúku? Les? Slniečko? Kto chce vedieť, nech si prečíta októbrovú príhodu Ťapka a Fúzika s názvom Obrázky.   

Dinosaurík Dinko vám prezradí, prečo sú lesné zvieratká na jeseň veľmi hladné, komu na jeseň svietia nosy a čo je to vinič.

Vystrihnite si rozprávkové leporelo a prečítajte si zábavnú rozprávku o nezbednom žabiakovi.

Určite vás poteší aj krásna vystrihovačka nezbedného žabiaka z rozprávkového leporela. Vystrihnite si aj hladného macka s košíkom húb a farebné listy do vázy.

Vyriešte ovocné SUDOKU, uhádnite hádanky z farebnej palety a vylúštite októbrové lúšteninky.

Nezabudnite, že október je Mesiac úcty k starším a pripravte pre babičku a dedka pekný darček. Možno sa vám zapáči niektorý z nápadov od Vrabčeka.

Pani Jana Belašičová pre vás pripravila básničky na ďalšie písmená Vrabčekovej abecedy. Hľadajte v nich písmená a naučte sa aspoň jednu básničku.

Na prvej dvojstrane nájdete veselé riekanky, napríklad túto:

Priatelia

Dupká zajko, dupi-dupi,
ježia sa mu z toho chlpy.
Potešil sa milý jež,
že sa zajko ježí tiež.

časopis Vrabček október 2021