VRABČEK č. 8 – apríl 2022

Z aprílového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti,

apríl je veselý mesiac a občas nás prekvapí nečakaným počasím. Spestrite si apríl aprílovým číslom časopisu Vrabček.

Apríl je Mesiac lesov, a možno práve preto sa vaši kamaráti Ťapko a Fúzik vybrali do lesa. Trošku sa obávali, že tam stretnú leva, tigra, krokodíla alebo nosorožca. Prečítajte si príbeh z rubriky Príhody Ťapka a Fúzika a dozviete sa viac.

Keď pôjdete na výlet do lesa, možno stretnete macka Brumka, ktorý sa vybral s mamičkou na prvú prechádzku. Mamička síce zadriemala, ale macko Brumko si našiel šikovnú kamarátku. O všetkom sa dočítate v rozprávke Kamarátka z rubriky Moje prvé čítanie.

V apríli nás čakajú veľkonočné sviatky. Zistil to aj Alex z obľúbeného komixu o Alexovi a XéniiHľadal korbáč, hľadal, ale ho nenašiel. Čo teraz? Zapojte sa do súťaže a pomôžte vyriešiť Alexov korbáčový problém.

Na Veľkú noc sa vzorne pripravovali aj kamaráti z Papinkova. Sliepka Kotkoda sa najviac tešila na veľkonočnú šibačku. Vďaka nej bude mať Kotkoda celý rok zdravé nôžky, pekné pierka a mocné krídelká. Nie vždy však všetko vychádza podľa našich predstáv.

V aprílovom čísle nájdete aj veľkonočnú pohľadnicu a hádanky z veľkonočnej pohľadnice.

Vrabček pre vás pripravil vystrihovačku zajka s mrkvičkami alebo vajíčkami. Vystrihnite si aj peknú ovečku a zvedavé kačiatka.

Milé deti, rozmýšľali ste už niekedy o tom, prečo sa zajace stále boja a prečo ďateľ ďobe do stromu? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovie váš kamarát Dinko.

V aprílovom čísle časopisu Vrabček nájdete veľa zábavných úloh, veľa maľovaniek, vystrihovačiek, lúšteniniek a veľa pekných básničiek od Jany Belašičovej. Napríklad túto:

Krásna farba

Sedí žabka pri kríčku,
zelenú má sukničku.
Skočil žabiak ponad pníčky,
zelené má nohavičky.

Pod zeleným listom sedia,
čo budú piť, dobre vedia.
Variť sa im nelení,
spravia si čaj zelený.

časopis Vrabček apríl 2022