VRABČEK č. 6 – február 2018

časopis Vrabček február 2018 obálka

Z februárového čísla vyberáme

Február je najkratší mesiac v roku, ale to ešte neznamená, že je menej zábavný ako ostatné mesiace. Práve naopak. Je to mesiac karnevalový.

Pozvánku na karneval dostali aj zvieratká z Papinkova. Prečítajte si rozprávku o tom, akú masku si pripravila kobylka Vanilka.

Drobček s Belkou z maľovaného písania riešili na karnevale šiškovú záhadu a Alex z obľúbeného komixu tajne zorganizoval karneval rovno u nich doma.

Čaká na vás aj karnevalové SUDOKU a hádanky z požičovne masiek.

Z karnevalu sa vyberte s Dinkom na dobrodružnú cestu do Arktídy a zistite, či tam žijú dinosaury.

Severný pól sa rozhodli navštíviť aj Ťapko s Fúzikom. Viete, prečo? Dôvod je jednoduchý. Myslia si, že na severnom póle je toľko snehu, že si budú môcť postaviť snehuliaka, ktorý bude väčší ako Ťapko, väčší ako Fúzik, väčší ako mamka Okatá, a možno aj väčší ako strom.

Nezabudnite si prečítať rozprávku o tom, ako sa pred brlohom macka Demetera zjavil ktosi veľký a celkom biely a nechcel ani za nič odísť preč.

Aj veselá Arielka zažila nečakané dobrodružstvo, tentoraz na zamrznutom rybníku.

Strihači si tiež prídu na svoje. Určite ich potešia pekné vystrihovačky – karnevalový klobúčik a korunka, veselé rukavičky, srdiečkový zajačik, prekrásne geometrické pexeso a strihací obrázok s touto hádankou:

Na hlave má dlhé uši,
veľmi mu to s nimi sluší.
Škoda, že sa bojí troška,
hneď sa schová do brlôžka.

Čo je to?