VRABČEK č. 5 – január 2019

Z januárového čísla vyberáme

Milí malí a veľkí kamaráti, v januári sa začína nový rok a všetci by sme chceli, aby bol krásny a šťastný. Vykročte do nového roka s dobrou náladou, s úsmevom a s januárovým číslom časopisu Vrabček.

Na prvej dvojstrane nájdete básničkové hádanky zo slnečného kalendára a na vnútornej dvojstrane prekrásny kalendár na rok 2019 s maľovankami veselých zvieratiek.

Uhádnite Vrabčekove biele hádanky, vylúštite zimné lúšteninky a SUDOKU zo Snehuliakova.

Prečítajte si príbeh o tom, ako si veselá Arielka všimla, že v snehu sú stopy. Viedli chvíľu rovno, chvíľu doľava, a potom doprava. Odrazu zmizli. Ale kam? Vyriešenie tejto záhady nájdete v príbehu Arielka a stopy.

V peknej rozprávke Snehušiak sa dozviete nielen to, že pán riaditeľ Zvieracej školy vyhlásil súťaž o najkrajšieho snehuliaka, ale aj to, čo je to ten snehušiak.

Zvieratká z Papinkova vám prezradia, či v Papinkove napadlo snehu vyše hlavy, po kolená, po uši alebo po brucho a Ťapko s Fúzikom vám porozprávajú, ako robili vtáčiu búdku.

Tých, ktorí radi strihajú, potešia pekné vystrihovačky – zimné periny, z ktorých sneží, veselí medvedí kamaráti, krásna vežičková pokladnička a leporelo o tomako macko Brumko pricestoval do Arktídya zistil, že tam žijú podobné zvieratká ako u nás, len majú biele kožúšky.

Keď si prečítate celý časopis, zaspievajte si pesničku Medvedí tanec zo strany 27.

Spievajte ju na melódiu piesne Tancuj, tancuj, vykrúcaj…

Medvedí tanec

Tancuj, macko, juchuchu, juchuchu,
v teplom zimnom kožuchu, kožuchu.
Spievaj, macko, tralala, tralala,
aby hudba zahrala, zahrala.
Tralalala…..

časopis Vrabček január 2019 obálka